Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

MALUCHY NA TROPIE HISTORII

Zajęcia dla dzieci w wieku 4–6 lat wraz z opiekunami, na których odkrywamy świat wydarzeń i przedmiotów z przeszłości, w oparciu o zbiory Muzeum Historycznego w Białymstoku.

ODWIEDZINY U BRANICKICH
13 czerwca 2021 r., godz. 12.00

Jan Klemens Branicki i Izabela Branicka to bardzo ważne postaci w historii Białegostoku. Jak wyglądała ich rezydencja? W co się ubierali i jakie były ich ulubione potrawy? Na zajęciach obejrzymy makietę przedstawiającą Białystok w czasach Branickich i przekonamy się, jak hetman Branicki zarządzał miastem. W części warsztatowej dzieci wykonają kukiełki, przedstawiające Izabelę i Jana Klemensa Branickich.

 

Czas trwania zajęć: ok. 60 min
Liczba uczestników: 5 dzieci + opiekunowie
Wstęp dla dzieci bezpłatny, opiekunowie 12 zł, z Kartą Dużej Rodziny opiekunowie 6 zł
Informacje i zapisy: tel. 517 484 349

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk lub rękawiczek płynem dezynfekującym, dostępnym w Muzeum.