współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Muzealne Imperium Wiedzy – oferta dla szkół

WOKÓŁ CHOINKI. BOŻONARODZENIOWE OZDOBY
Oferta edukacyjna dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych (klasy I-III)

Czy wiecie co to jest podłaźniczka? Jakie ozdoby zawieszali na choince nasi przodkowie? Dlaczego w Wigilię należało spróbować wszystkich potraw? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas warsztatów  dotyczącego tradycji świąt Bożego Narodzenia. Razem z uczestnikami zajęć odbędziemy krótką wycieczkę w przeszłość i poznamy niesamowitą historię świątecznej choinki, a podczas warsztatów wykonamy tradycyjne ozdoby, które ozdobią potem nasze domowe drzewka

Treść zajęć modyfikowana w zależności od grupy wiekowej.

Czas trwania: ok.  60 minut
Grupy przedszkolne - 6 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł od osoby
Dzieci i młodzież szkolna - 8 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł od osoby
Opiekunowie bezpłatnie.
Ilość uczestników: maksymalnie 25 osób

kom. 517 484 349, 85 748 21 19

SYMBOLE NARODOWE
Oferta edukacyjna dla przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych (klasy I-III)

W czasie spotkania zastanowimy się czym są symbole narodowe, kiedy i jak się ich używa  oraz gdzie można je spotkać. Uczestnicy poznają tradycje związane z polskimi symbolami narodowymi: flagą, godłem oraz hymnem. Nie zabraknie również zajęć plastycznych, które pozwolą utrwalić nabytą wiedzę.

Czas trwania: ok.  60 minut
Grupy przedszkolne - 6 zł od osoby, z Kartą Dużej Rodziny – 4 zł od osoby
Opiekunowie bezpłatnie.
Ilość uczestników: maksymalnie 25 osób

kom. 517 484 349, 85 748 21 19

SPECJALNA OFERTA EDUKACYJNA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH W RAMACH WYSTAWY CZASOWEJ PIENIĄDZ WOJNY I OKUPACJI 1939-1945.

Zapraszamy na specjalną lekcję muzealną „Pieniądze szczęścia nie dają…” towarzyszącą wystawie. W czasie jej trwania uczestnicy poznają historię pieniądza w czasie II wojny światowej, zapoznając się z podstawowymi definicjami numizmatycznymi oraz kwestią fałszerstw.  Ponadto dowiedzą się jak wyglądało życie codzienne i jakie problemy towarzyszyły mieszkańcom nasze kraju w tym okresie.  Spotkanie zakończone będzie zwiedzaniem wystawy pod okiem przewodnika.

Oferta skierowana jest do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponad podstawowych.

Czas trwania: ok.  60 minut
Wstęp bezpłatny
Ilość uczestników: maksymalnie 25 osób

kom. 517 484 349, 85 748 21 19

Kontakt, szczegółowe informacje, REZERWACJE ZAJĘĆ:
Muzeum Historyczne w Białymstoku

ul. Warszawska 37, 15-062 Białystok

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid–19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.