Autoportret z historią

Konkurs polega na zaprezentowaniu w formie pracy plastycznej, fotografii, filmu lub dzieła literackiego wybranej historii, miejsca historycznego, czy zabytku w kontekście osobistych relacji i odczuć, jakie wywołują. Zapraszamy do wzięcia udziału uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studentów.

więcej o: Autoportret z historią

TAJNIKI HAFTU

Warsztaty skierowane do osób zainteresowanych rękodziełem. Tym razem wykonamy pachnące saszetki do torebki lub szafy. Inspiracji poszukamy w geometrycznych wzorach zdobiących przestrzenie wystawiennicze muzeum. Na warsztaty zapraszamy osoby haftujące i osoby chcące rozpocząć przygodę z haftem.

więcej o: TAJNIKI HAFTU

Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym

Wystawa powstała z okazji mijającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu zrywu niepodległościowego. Prezentuje udział mieszkańców Podlasia w toczonych wówczas walkach, aktywność ludności przy wspieraniu powstańców oraz represje, które miały miejsce na Podlasiu po powstaniu.

więcej o: Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym

Ekspozycja powstała z okazji 160. rocznicy wybuchu zrywu niepodległościowego. Prezentuje udział mieszkańców Podlasia w toczonych wówczas walkach, aktywność ludności przy wspieraniu powstańców oraz represje, które miały miejsce na Podlasiu po powstaniu. Można na niej zobaczyć zabytki związane z walkami na Podlasiu, które zostały umieszczone w szerszym kontekście ziem polskich pod zaborem rosyjskim.

więcej o: Promocja wydawnictwa towarzyszącego wystawie „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym”.