RODZINNE WEEKENDY – W rzeczy samej… idą święta

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4–12 lat. Zapraszamy do Muzeum Historycznego w Białymstoku o godz. 11.00.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – W rzeczy samej… idą święta

Ręcznik obrzędowy – nieutracone dziedzictwo kulturowe Podlasia

W trakcie spotkania zostaną omówione zwyczaje i obrzędy, w których ręcznik obrzędowy odgrywał bardzo ważną rolę. Pasjonaci rękodzieła ludowego mogą liczyć na informacje na temat motywów zdobniczych wykorzystywanych do wyszywania tkaniny. Będzie także możliwość  zapoznania się z katalogami i wzornikami ręcznika ludowego.

więcej o: Ręcznik obrzędowy – nieutracone dziedzictwo kulturowe Podlasia

W RZECZY SAMEJ

Muzeum to zabytki, będące wspaniałymi dziełami sztuki, lub reliktami codziennej ludzkiej działalności. Opowiadają o przeszłości ze szczerością, do której zdolne są tylko przedmioty nieożywione.

więcej o: W RZECZY SAMEJ

Konkurs ZABYTEK MIESIĄCA

Skompletuj kolekcję pocztówek ,,ZABYTEK MIESIĄCA” i zdobądź nagrody! Każda nabyta pocztówka to jedna pieczątka. Zbierz 4 pieczątki i wejdź bezpłatnie do dowolnego oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku! Zbierz 12 pieczątek i otrzymaj interesującą KSIĄŻKĘ! Sprawdź regulamin.

więcej o: Konkurs ZABYTEK MIESIĄCA