RODZINNE WEEKENDY – Miłosierna, czuła, oddana matka – oblicze Eleusy

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4–6 lat. Zapraszamy do Muzeum Ikon w Supraślu o godz. 10.00.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Miłosierna, czuła, oddana matka – oblicze Eleusy

RODZINNE WEEKENDY – Eleusa – miłosierny i czuły wizerunek Matki Bożej

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7–12 lat. Zapraszamy do Muzeum Ikon w Supraślu o godz. 10.00.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Eleusa – miłosierny i czuły wizerunek Matki Bożej

Zioła i kwiaty Matki Bożej – Sąsiedzka wymiana kwiatów

Serdecznie zapraszamy na otwarte wydarzenie, podczas którego miłośnicy roślin będą mogli wymienić się kwiatami i ziołami.

więcej o: Zioła i kwiaty Matki Bożej – Sąsiedzka wymiana kwiatów

Spotkania z ikoną

Warsztaty cykliczne, podczas których uczestnicy wzbogacają zarówno wiedzę teoretyczną na temat ikony, jak i również pogłębiają umiejętności praktyczne posługiwania się technikami malarskimi charakterystycznymi dla ikonografii.

Spotkania z Ikoną

więcej o: Spotkania z Ikoną

SZTUKA IKONY – „Archanioł posłany był, by „Raduj się” rzec Bogarodzicy…”

Sgraffito oraz ikona Zwiastowania NMP autorstwa Dymitra Grozdewa prezentowane na wystawie czasowej w Sali im. Prof. Jerzego Nowosielskiego będą stanowiły inspirację do spotkania, podczas którego przyjrzymy się symbolice sceny Zwiastowania w ikonografii chrześcijańskiej Wschodu i Zachodu.

więcej o: SZTUKA IKONY – „Archanioł posłany był, by „Raduj się” rzec Bogarodzicy…”

RODZINNE WEEKENDY: Motywy zdobnicze w ikonografii – technika sgraffito

więcej o: RODZINNE WEEKENDY: Motywy zdobnicze w ikonografii – technika sgraffito

więcej o: RODZINNE WEEKENDY: Anielski posłaniec – Archanioł Gabriel w scenie zwiastowania. technika sgraffito