SZTUKA IKONY – Ikona Matki Bożej „Nie Opłakuj Mnie Matko”

,,Nie rozpaczaj po Mnie Matko, widząc Mnie w grobie” – słowa zaczerpnięte z hymnu liturgicznego śpiewanego w Wielką Sobotę będą myślą przewodnią spotkania w Muzeum Ikon w Supraślu.

więcej o: SZTUKA IKONY – Ikona Matki Bożej „Nie Opłakuj Mnie Matko”

Wielkanocna oferta dla grup zorganizowanych w Muzeum Ikon w Supraślu

Zapraszamy grupy zorganizowane do skorzystania ze specjalnej oferty edukacyjnej, która obejmuje dwa tematy.

więcej o: Wielkanocna oferta dla grup zorganizowanych w Muzeum Ikon w Supraślu

Od ikonograficznego przedstawienia sceny „Umywanie nóg” po „Złożenie do grobu” –historia męki Jezusa ujęta w jednej ikonie. Dzieło ikonografów z warsztatu staroobrzędowego będzie głównym wizerunkiem obrazującym wydarzenia Wielkiego Tygodnia podczas spotkania w Muzeum Ikon w Supraślu.

więcej o: SZTUKA IKONY – Ikona ukrzyżowania ze scenami z wielkiego tygodnia – Historia męki Jezusa Chrystusa