Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – lipiec 2022

W zeszłym roku Muzeum Podlaskie w Białymstoku rozpoczęło nowy cykl pod hasłem „Zabytek miesiąca”. Przez okres jednego miesiąca w holu białostockiego Ratusza prezentowany jest wyjątkowy eksponat, którego na co dzień nie można oglądać na wystawach.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – lipiec 2022

#PomagamyUkrainie

Od 15 marca 2022 r. obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Podstawą do bezpłatnego wejścia jest dokument potwierdzający opuszczenie Ukrainy i wjazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r.

więcej o: #PomagamyUkrainie

Wakacje 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów i zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy do korzystania z naszych licznych propozycji.

więcej o: Wakacje 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Koncert – PODLASKI RODOWÓD, KLARNETOWE FASCYNACJE, PRAWYKONANIE

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na kameralny koncert realizowany w ramach Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego przyznanego Jakubowi Chomiczewskiemu. Wstęp wolny

więcej o: Koncert – PODLASKI RODOWÓD, KLARNETOWE FASCYNACJE, PRAWYKONANIE

Zwiedzanie z przewodnikiem

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Historycznego z przewodnikiem w cenie regularnego biletu wstępu.

więcej o: Zwiedzanie z przewodnikiem

Koncert z cyklu Capella Braniciana

W niedzielę 17 lipca o godz. 12.00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odbędzie się trzeci koncert z cyklu Capella Braniciana.

więcej o: Koncert z cyklu Capella Braniciana

Historyczne Wieczory Grozy. Projekcja filmu „golem”

Pamiętacie jeszcze nasz wieczór grozy z filmem „Nosferatu”? Tym razem proponujemy Wam inny, równie klasyczny horror. Film „Golem” pochodzi z 1915 r., ale sama legenda, na podstawie której powstał, jest znacznie starsza.

więcej o: Historyczne Wieczory Grozy. Projekcja filmu „golem”

Przyjęcia na świeżym powietrzu, czyli o tradycji piknikowania

Na spotkaniu porozmawiamy o lubianej tradycji piknikowania. Nie zabraknie również degustacji potraw, które wprost idealnie nadają się na piknik.

więcej o: Przyjęcia na świeżym powietrzu, czyli o tradycji piknikowania

Koncert Alicji Grabowskiej – Ogród pełen sztuki

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku zaprasza na drugi koncert z cyklu ,,Ogród pełen sztuki”. Wystąpi Alicja Grabowska – aktorka, wokalistka, performerka i autorka wielu tekstów muzycznych.

więcej o: Koncert Alicji Grabowskiej – Ogród pełen sztuki

Dni Tradycji Obojga Narodów

Dni Tradycji Obojga Narodów to impreza plenerowa skierowana do miłośników kuchni inspirowanej staropolskimi przepisami. Uczestnicy zostaną wprowadzeni w klimat dawnych uczt, spotkań przy stołach okraszonych prawdziwymi smakołykami.

więcej o: Dni Tradycji Obojga Narodów