współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Don Kichot Józefa Wilkonia w Białymstoku

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na wystawę prezentującą prace wybitnego polskiego malarza, znakomitego ilustratora i rzeźbiarza – Józefa Wilkonia, które powstały z inspiracji powieścią ,,Don Kichot’’ Miguela de Cervantesa.

więcej o: Don Kichot Józefa Wilkonia w Białymstoku

Weź siebie na warsztat!

Dział Sztuki zaprasza do białostockiego Ratusza na warsztaty malarskie dla dorosłych na wystawie ,,Faktura koloru. Antoni Szymaniuk 1921–1994”.

więcej o: Weź siebie na warsztat!

Kapliczki. Dziedzictwo kulturowe

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza na wystawę plenerową prezentującą kapliczki wykonane przez współczesnych artystów. Ekspozycja ma zwrócić uwagę na zanikający element krajobrazu, jakim są przydrożne kapliczki.

więcej o: Kapliczki. Dziedzictwo kulturowe

Wakacje 2021 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów, gier i zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy do korzystania z naszych licznych propozycji.

więcej o: Wakacje 2021 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Faktura koloru. Antoni Szymaniuk 1921 – 1994

Z okazji 100. rocznicy urodzin artysty malarza Antoniego Szymaniuka (1921–1994), Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało retrospektywną wystawę prezentującą Jego bogaty dorobek twórczy.

więcej o: Faktura koloru. Antoni Szymaniuk 1921 – 1994

Przyszedł znachor do apteki… Ziołolecznictwo i aptekarstwo na Podlasiu

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim zaprasza na wystawę prezentującą oryginalne wnętrze apteki z I poł. XX wieku.

więcej o: Przyszedł znachor do apteki… Ziołolecznictwo i aptekarstwo na Podlasiu

Fortece na Bagnach. Najstarsze założenia obronne północnego Podlasia

Dział Archeologii zaprasza na wystawę prezentującą wyniki dotychczasowych badań nad najstarszymi strukturami obronnymi Podlasia z później epoki brązu.

więcej o: Fortece na Bagnach. Najstarsze założenia obronne północnego Podlasia

Kafle supraskie

Wystawa prezentuje zabytki pochodzące z badań archeologicznych, poszukiwań i przypadkowych znalezisk podczas prac terenowych prowadzonych na terenie monasteru pod wezwaniem Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu i w jego okolicach.

więcej o: Kafle supraskie

Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku

Jedwabne wamsy, aksamitne szustokory, żupany, sukieneczki na rogówce, krynolinie, tiurniurze, czepeczki, buciki… to wszystko można zobaczyć na niezwykłej wystawie rekonstrukcji ubiorów dziecięcych w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy!

więcej o: Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych od XVII do XIX wieku

Niebo na ziemi

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza w Noc Muzeów 15 maja 2021 r. o godz. 16.00 na wernisaż wystawy prezentującej ikony i prace ikonograficzne sióstr Iłarii i Agnieszki z pracowni ikonograficznej na Świętej Górze Grabarce.

więcej o: Niebo na ziemi