Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – sierpień 2022

W zeszłym roku Muzeum Podlaskie w Białymstoku rozpoczęło nowy cykl pod hasłem „Zabytek miesiąca”. Przez okres jednego miesiąca w holu białostockiego Ratusza prezentowany jest wyjątkowy eksponat, którego na co dzień nie można oglądać na wystawach.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – sierpień 2022

#PomagamyUkrainie

Od 15 marca 2022 r. obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Podstawą do bezpłatnego wejścia jest dokument potwierdzający opuszczenie Ukrainy i wjazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r.

więcej o: #PomagamyUkrainie

Wakacje 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów i zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy do korzystania z naszych licznych propozycji.

więcej o: Wakacje 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Projekcja filmu „Czarna dama”

Zapraszamy na projekcję filmu „Czarna Dama”. Jest to film wyprodukowany przez białostockie studio filmowe Mucha na Dziko, z udziałem najpopularniejszych polskich aktorów. Warto zauważyć, że niektóre ujęcia powstały na salach wystawowych Muzeum Historycznego.

więcej o: Projekcja filmu „Czarna dama”

Koncert pieśni rycerskich i pokaz rekonstrukcyjny

Muzyka w Pałacu na wodzie to cykl kameralnych koncertów i recitali, którego wykonawcami są artyści z całej Polski, działający w nurcie tzw. wykonawstwa poinformowanego historycznie. Koncert odbędzie się 14 sierpnia 2022 r. o godz. 16.00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

więcej o: Koncert pieśni rycerskich i pokaz rekonstrukcyjny

Recital fortepianowy Alberto Lodolettiego z okazji Święta Wojska Polskiego

W niedzielę 14 sierpnia o godz. 17.00 zapraszamy do białostockiego Ratusza na recital fortepianowy w wykonaniu Alberto Lodolettiego (Włochy). W programie utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina oraz Ferenca Liszta.

więcej o: Recital fortepianowy Alberto Lodolettiego z okazji Święta Wojska Polskiego

Koncert z cyklu Capella Braniciana

W niedzielę 21 sierpnia o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy na koncert z cyklu Capella Braniciana. Wystąpią: Joanna Motulewicz – mezzosopran, Anna Krzysztofik-Buczyńska – klawesyn

więcej o: Koncert z cyklu Capella Braniciana

Uroczystość Poświęcona Pamięci Żydów Tykocińskich w 81. Rocznicę Zagłady

Zapraszamy na uroczystość upamiętniającą społeczność żydowską Tykocina, która odbędzie się o godz. 11.30 w miejscu straceń w lesie łopuchowskim.

więcej o: Uroczystość Poświęcona Pamięci Żydów Tykocińskich w 81. Rocznicę Zagłady

Zwiedzanie z przewodnikiem

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Historycznego z przewodnikiem w cenie regularnego biletu wstępu.

więcej o: Zwiedzanie z przewodnikiem

Hetmański Bal

Hetmański Bal to spektakl, w którym grupa Spider Demon Massacre pragnie wyprawić urodziny jednemu z najbardziej zasłużonych mieszkańców Białegostoku – Janowi Klemensowi Branickiemu.

więcej o: Hetmański Bal