Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – sierpień 2022

W zeszłym roku Muzeum Podlaskie w Białymstoku rozpoczęło nowy cykl pod hasłem „Zabytek miesiąca”. Przez okres jednego miesiąca w holu białostockiego Ratusza prezentowany jest wyjątkowy eksponat, którego na co dzień nie można oglądać na wystawach.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – sierpień 2022

#PomagamyUkrainie

Od 15 marca 2022 r. obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Podstawą do bezpłatnego wejścia jest dokument potwierdzający opuszczenie Ukrainy i wjazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r.

więcej o: #PomagamyUkrainie

Wakacje 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów i zajęć edukacyjnych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapraszamy do korzystania z naszych licznych propozycji.

więcej o: Wakacje 2022 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Koncert z cyklu Capella Braniciana

W niedzielę 21 sierpnia o godz. 12.00 zapraszamy do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy na koncert z cyklu Capella Braniciana. Wystąpią: Joanna Motulewicz – mezzosopran, Anna Krzysztofik-Buczyńska – klawesyn

więcej o: Koncert z cyklu Capella Braniciana

Uroczystość Poświęcona Pamięci Żydów Tykocińskich w 81. Rocznicę Zagłady

Zapraszamy na uroczystość upamiętniającą społeczność żydowską Tykocina, która odbędzie się o godz. 11.30 w miejscu straceń w lesie łopuchowskim.

więcej o: Uroczystość Poświęcona Pamięci Żydów Tykocińskich w 81. Rocznicę Zagłady

Zwiedzanie z przewodnikiem

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Muzeum Historycznego z przewodnikiem w cenie regularnego biletu wstępu.

więcej o: Zwiedzanie z przewodnikiem

Oprowadzenie kuratorskie po wystawie ,,Kształt piękna”

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Kształt piękna”, które odbędzie się w niedzielę 28 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00 w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

więcej o: Oprowadzenie kuratorskie po wystawie ,,Kształt piękna”

Hetmański Bal

Hetmański Bal to spektakl, w którym grupa Spider Demon Massacre pragnie wyprawić urodziny jednemu z najbardziej zasłużonych mieszkańców Białegostoku – Janowi Klemensowi Branickiemu.

więcej o: Hetmański Bal

Szeptucha – Ogród pełen sztuki

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku zaprasza na koncert z cyklu ,,Ogród pełen sztuki”. Wystąpi Szeptucha.

więcej o: Szeptucha – Ogród pełen sztuki

Bukiety Baroku

Zapraszamy do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy na wystawę obrazów pokazujących bukiety zarówno jako samodzielne martwe natury, jak i będące fragmentem większych ujęć. Ekspozycja składa się z prac artystów pochodzących zarówno z północy, jak i południa Europy.

więcej o: Bukiety Baroku