KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym wprowadziliśmy jeden potrójny i trzy podwójne karnety łączone upoważniające do odwiedzenia kilku naszych oddziałów.

więcej o: KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

Poznaj Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej!

Dowiedz się, co w sobie skrywa nasz nowo powstały oddział.

więcej o: Poznaj Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej!

Tu znajdziesz, cennik, godziny otwarcia i informacje kontaktowe.

więcej o: Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej – informacje dla zwiedzających

MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU PREZENTUJE ZABYTEK MIESIĄCA – CZERWIEC 2024

Zabytkiem miesiąca w czerwcu jest Umbo, Arbasy, gm. Drohiczyn, woj. podlaskie, 1 poł. – pocz. 2 poł. II w., żelazo. Ze zbiorów Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

więcej o: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU PREZENTUJE ZABYTEK MIESIĄCA – CZERWIEC 2024

Koncerty na głos i obraz – recitale dyplomowe

Nie przegap okazji, by doświadczyć niezapomnianych artystycznych wrażeń! KONCERTY NA GŁOS I OBRAZ to niepowtarzalny cykl muzycznych spotkań, podczas których muzyka wybrzmiewa pośród wybitnych dzieł sztuki.

więcej o: Koncerty na głos i obraz – recitale dyplomowe

Finał konkursu ,,Autoportret z historią”

Z dumą przedstawiamy Państwu listę laureatów III edycji ogólnopolskiego konkursu „Autoportret z historią”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace, a było ich aż 363. Życzymy sukcesów i z nadzieją czekamy na kolejne pomysły. Laureatów zapraszamy po odbiór nagród do Muzeum Historycznego w Białymstoku.

więcej o: Finał konkursu ,,Autoportret z historią”

Europejskie Dni Archeologii 2024 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego zaprasza miłośników archeologii na wycieczkę po najbardziej fascynujących stanowiskach archeologicznych Podlasia.

więcej o: Europejskie Dni Archeologii 2024 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Warsztaty malarskie – poznajmy wspólnie twórczość jednego z najwybitniejszych polskich artystów – Leona Wyczółkowskiego i wcielmy się w rolę artysty!

więcej o: W pracowni Leona Wyczółkowskiego – oprowadzanie po wystawie i warsztaty malarskie

MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem

Marc Chagall, malarz i grafik żydowskiego pochodzenia, to jeden z najważniejszych przedstawicieli awangardy XX wieku. W jego dziełach fantazja łączy się z realizmem, żydowski folklor z paryską awangardą, a Wschód z Zachodem. Wystawa prezentuje wybór litografii, które zostały wydane w Paryżu w latach 1938–1963. Prace wyrażają refleksje egzystencjalne, ale przedstawiają też rodzinne strony artysty czy elementy paryskiej architektury, jak katedra Notre Dame czy plac de La Concorde.

więcej o: MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem

Koncert ORMIMUS w wykonaniu ORIENTAL MYSTIQUE MUSIC

Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na koncert pod tytułem Ormimus w wykonaniu Oriental Mystique Music. Projekt muzyczny nawiązuje do najpiękniejszych tradycji Bliskiego Wschodu. Podczas występu usłyszycie Państwo pieśni pełne radości i miłości, wywodzące się z tradycji sefardyjskiej, nawiązującej do folkloru Żydów jemeńskich, syryjskich i marokańskich.

więcej o: Koncert ORMIMUS w wykonaniu ORIENTAL MYSTIQUE MUSIC