Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

edukacja – oferta dla rodzin z dziećmi

 
na zdjeciu rzeźba przedstawiająca raczkujące dziecko

Maluchy w krainie sztuki  
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4-6 lat 

  
 

Rodzinna Niedziela w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego
Białystok, ul. Świętojańska 17

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7-12 lat

 

Zachęcamy do korzystania z przewodnika po Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego powstałego w 2018 r. w ramach projektu „Białystok – Grodno. Sztuka na styku granic” Jest to propozycja dla tych odbiorców, którzy chcą zapoznać się z historią muzeum, jego zbiorami, oraz sylwetką Alfonsa Karnego. Druk został wzbogacony o scenariusze zajęć interaktywnych prowadzonych w oparciu o zbiory Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Wydawnictwo można bezpłatnie nabyć w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego przy ul. Świętojańskiej 17 w Białymstoku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

przewodnik po Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego PDF do pobrania>>>
dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.Zapraszamy do korzystania z zeszytu edukacyjnego „Alf i ja” adresowanego do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, który posłuży do interaktywnego rodzinnego zwiedzania Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.
A oprowadzać po muzeum będzie kot Ralf – przyjaciel rzeźbiarza Alfonsa Karnego. Na czytelnika czeka mnóstwo przygód – zadań i zagadek przygotowanych przez tego niezwykłego przewodnika.
Zeszyt można otrzymać bezpłatnie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego lub pobrać tu:
PDF Zeszyt Alf i ja do pobrania>>>

Zeszyt powstał w ramach projektu „Różnorodność sztuk – sztuka różnorodności” realizowanego w 2016 r. w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
     


Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z zeszytu edukacyjnego powstałego w ramach projektu „Inny wymiar Twojego domu” realizowanego w 2017 r. w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku. Jest to ciekawa propozycja, dla tych odbiorców, którzy chcą pogłębić wiedzę na temat twórczości słynnego, białostockiego rzeźbiarza, a także poznać piękno naszego województwa. Wydawnictwo adresowane jest do dzieci w wieku od 8 do 12 lat.  Druk można otrzymać bezpłatnie w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego lub pobrać tu: 
PDF Zeszyt Inny wymiar Twojego domu do pobrania>>>
PDF folder Inny wymiar Twojego domu do pobrania>>>

Tekst: Beata Janowicz
Projekt graficzny: studio io :: Rafał Pudło
Fotografie wykorzystane w wydawnictwach pochodzą ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz archiwum Jacka Marcina i Leszka Ireneusza Frączaków (fot. A. Janowicz, M. Jasiulewicz, K. Karpińska, P. Męcik, M. Sianko, A. Sienkiewicz, A. Sierko-Szymańska, W.Wołkow)

Licencja Creative Commons
Materiały powstałe w ramach projektu "Inny wymiar Twojego domu" dostępne są licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne 3.0 Polska.

Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu "Patriotyzm jutra".