Konkurs ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” pod hasłem ŻYĆ W PRAWDZIE

Jan Paweł II we wnętrzu kaplicy przy klęczniku. Przed nim figura Matki bożej Fatimskiej z kwiatami. W tle za oknem drzewo, ludzie, budynek.

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku już po raz XVII zaprasza dzieci i młodzież z całego świata do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, poświęconym Papieżowi Polakowi.

Kolejne edycje Konkursu cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodego pokolenia. W ciągu 16 lat trwania wzięło w nim udział ponad 21 000 młodych ludzi. Prace nadchodziły z Polski i najdalszych zakątków świata, jak chociażby z dalekiego Hongkongu. Liczba uczestników na przestrzeni lat oraz zasięg konkursu świadczą o tym, iż dziedzictwo Papieża Polaka jest bliskie kolejnym pokoleniom ludzi, niezależnie od szerokości geograficznej i warto to przedsięwzięcie kontynuować.

W tym roku zapraszamy do wykonywania prac plastycznych pod hasłem „Żyć w prawdzie” inspirowanych hasłem XXII Dnia Papieskiego „Blask prawdy”, które odnosi się do dziesiątej encykliki Jana Pawła II o niektórych podstawowych problemach nauczania moralnego Kościoła, ogłoszonej 6 sierpnia 1993 roku.   

Zachęcamy katechetów, nauczycieli oraz rodziców do wspólnego z dziećmi zgłębiania tegorocznego hasła i stworzenia prac plastycznych a Dyrektorów szkół i placówek kultury oraz nauczycieli i instruktorów prosimy o pomoc w promocji Konkursu.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową i "stopką'' należy składać do dnia 10 października 2022 r. osobiście w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim lub wysłać pocztą (decyduje data wpływu) na adres: Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim, ul. Mickiewicza 45, 17 - 100 Bielsk Podlaski.

Regulamin Konkursu

Karta zgłoszeniowa - osoby indywidualne

Karta zgłoszeniowa - instytucje

Stopka


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Kolejna XVII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" za nami. Za nami również najprzyjemniejsza część całego przedsięwzięcia, czyli uroczysta gala, spotkanie z nagrodzonymi i wyróżnionymi. Nie zabrakło upominków, nagród, gratulacji i emocji, szczególnie wśród rodziców i najmłodszych. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz naszym gościom. Zapraszamy również do obejrzenia relacji z uroczystości. 

Organizatorzy:
Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
Dekanat Bielski
Fundacja Mater

Patronat medialny:

Honorowy Patronat:

J. E. Biskup Drohiczyński Piotr Sawczuk,


Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia",


Akademia Katolicka w Warszawie,


Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek,


Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki,


Starosta Bielski Sławomir Jerzy Snarski,


Wójt Gminy Bielsk Podlaski Raisa Rajecka,


Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski