współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Komunikat

Z przyjemnością informujemy, że Muzeum Podlaskie w Białymstoku wraz z oddziałami będzie otwarte dla zwiedzających od 11 maja. Zapraszamy!

więcej o: Komunikat

NOC MUZEÓW 2021 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zbliża się NOC MUZEÓW – jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w ciągu roku!
Ze względów bezpieczeństwa tegoroczna Noc Muzeów z Muzeum Podlaskim będzie bogata w wydarzenia online, ale nie tylko. Oprócz wirtualnych spotkań, odbywających się na Facebookach oddziałów, proponujemy także zupełnie nową formę: spotkanie z kulturą na świeżym powietrzu!

więcej o: NOC MUZEÓW 2021 z Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów” rozstrzygnięty

Konkurs miał na celu promować nowy wizerunek bielskiego Muzeum, które w grudniu ubiegłego roku zmieniło nazwę, a obecnie zmienia profil działalności. Zadaniem uczestników było przedstawienie w dowolnej formie i technice plastycznej własnego wyobrażenia naszego muzeum. Zwycięzcom gratulujemy!

więcej o: Konkurs „Moje Muzeum Obojga Narodów” rozstrzygnięty

Lata szkolne Zofii Białynickiej Birula

Za sprawą Pana Lecha Pileckiego Muzeum w Bielsku Podlaskim wzbogaciło się o cenną kolekcję kogutów w postaci figurek i rzeźb zebranych przez Panią Zofię Białynicką – Birulę, która przez wiele lat była związana z naszym miastem. Serdecznie zapraszamy na wystawę poświęconą Pani Zofii oraz jej kogutom.

więcej o: Lata szkolne Zofii Białynickiej Birula