Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

Konkurs ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim już po raz XVIII zaprasza dzieci i młodzież z całego świata do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, poświęconym Papieżowi Polakowi.

więcej o: Konkurs ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” w ramach obchodów XXIII Dnia Papieskiego pod hasłem „Św. Jan Paweł II Cywilizacja życia”

Weekend Seniora z Kulturą 2023

Muzeum Podlaskie w Białymstoku dołącza do akcji „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W dniach od 29 września do 1 października przygotowaliśmy wiele ciekawych spotkań, wykładów oraz inspirujących warsztatów. Sprawdź program!

więcej o: Weekend Seniora z Kulturą 2023

Sejmik Bielski

„Podlaskie ośrodki monastycyzmu prawosławnego w okresie wczesnonowożytnym” to temat najbliższego spotkania realizowanego w ramach cyklu „Sejmik Bielski” w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Prelegentem będzie dr hab. Piotr Chomik z Wydziału Historii Uniwersytetu w Białymstoku. 

więcej o: Sejmik Bielski

Konik malowany

Wystawa prac Piotra Kozłowskiego, prezentująca motyw konia, jego piękno i siłę, ale także fascynację i miłość artysty do tych właśnie zwierząt.

więcej o: Konik malowany

Wystawa z okazji jubileuszu stulecia Bielskiego Klubu Sportowego TUR

Bielski Klub Sportowy TUR to jeden z najstarszych klubów na Podlasiu. Odkryj jego fascynującą historię na wyjątkowej wystawie przygotowanej przez Muzeum Obojga Narodów z okazji jubileuszu 100-lecia. Zapraszamy na wernisaż 5 października o godz. 18.00.

więcej o: Wystawa z okazji jubileuszu stulecia Bielskiego Klubu Sportowego TUR

Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku

Na wystawie prezentujemy najróżniejsze naczynia do przechowywania, serwowania i konsumowania napojów: kawy oraz herbaty, ale także do wody mineralnej, czekolady, piwa, wina i wyrobów gorzelnianych. Zapraszamy do Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim.

więcej o: Kawa czy herbata? Archeologiczne świadectwa konsumpcji napojów w dawnym Gdańsku

Muzeum Podlaskie w Białymstoku otrzymało prawie 3.5 miliona złotych na renowację budynku przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim

W wyniku Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu, Muzeum Podlaskie w Białymstoku otrzymało dotację w wysokości 3,430 mln zł na renowację drewnianego budynku przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku otrzymało prawie 3.5 miliona złotych na renowację budynku przy Placu Ratuszowym 9 w Bielsku Podlaskim

Przyszedł znachor do apteki… Ziołolecznictwo i aptekarstwo na Podlasiu

Głównym motywem wystawy jest oryginalne wnętrze apteki z I poł. XX wieku, wprowadzające odbiorcę w wyjątkowy klimat dawnych aptek. Wśród zabytków znajdują się m.in. liczne naczynia służące do przechowywania surowców i leków, puszki, naczynia ceramiczne opatrzone sygnaturą fabryki fajansu i porcelany w Chodzieży, szklane flaszki czy słoiki ze szlifowanymi korkami.

więcej o: Przyszedł znachor do apteki… Ziołolecznictwo i aptekarstwo na Podlasiu