Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na koncert tradycyjnych żydowskich pieśni chanukowych oraz tradycyjnych kolęd polskich. Wystąpią Dariusz Stanisław Wójcik – pseudonim artystyczny Darek Wójcik vel Davidek oraz Szaweł Lipski Klezmer Quartet w składzie: Lider zespołu – pianista Paweł Lipski, skrzypek Andrzej Czapliński, klarnecista, Przemysław Skałuba, akordeonista Rafał Grząka.

więcej o: Koncert „Hej, kolęda, kolęda! Chanukah, oy Chanukah!” – kolędowo – chanukowe śpiewanie

POZA TYM

Wystawa ,,Poza tym” to artystyczna debata o pamięci i sztuce. Iwona Tomusiak swoją twórczością na nowo opowiada historie ludzi pochodzenia żydowskiego mieszkających w gettach.

więcej o: POZA TYM

Kadisz dla biblioteki tykocińskiej

W babińcach Wielkiej Synagogi w Tykocinie prezentujemy wystawę prac malarskich i rzeźbiarskich Wiesława Szumińskiego.

więcej o: Kadisz dla biblioteki tykocińskiej

Konkurs ZABYTEK MIESIĄCA

Skompletuj kolekcję pocztówek ,,ZABYTEK MIESIĄCA” i zdobądź nagrody! Każda nabyta pocztówka to jedna pieczątka. Zbierz 4 pieczątki i wejdź bezpłatnie do dowolnego oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku! Zbierz 12 pieczątek i otrzymaj interesującą KSIĄŻKĘ! Sprawdź regulamin.

więcej o: Konkurs ZABYTEK MIESIĄCA