Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

Weekend Seniora z Kulturą 2023

Muzeum Podlaskie w Białymstoku dołącza do akcji „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W dniach od 29 września do 1 października przygotowaliśmy wiele ciekawych spotkań, wykładów oraz inspirujących warsztatów. Sprawdź program!

więcej o: Weekend Seniora z Kulturą 2023

Wykład Dr Małgorzaty Frąckiewicz „Żydzi Regionu Łomżyńskiego I Tykocina: Zwyczaje, Tradycje I Stosunki Polsko – Żydowskie”

W ramach Europejskich Dni Kultury Żydowskiej w Wielkiej Synagodze odbędzie się wykład dr Małgorzaty Frąckiewicz – wiceprezes Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Wzbogacona o prezentację multimedialną prelekcja, przybliży uczestnikom spotkania zwyczaje, tradycje i stosunki polsko –żydowskie regionu łomżyńskiego i Tykocina. 

więcej o: Wykład Dr Małgorzaty Frąckiewicz „Żydzi Regionu Łomżyńskiego I Tykocina: Zwyczaje, Tradycje I Stosunki Polsko – Żydowskie”

Koncert TIKTIN – WAJNBERG/PANUFNIK/BACH

W Wielkiej Synagodze wystąpi Maria Sławek- skrzypaczka, wykładowczyni, prezes Instytutu Mieczysława Wajnberga. Koncertowała m.in. w Izraelu, Wielkiej Brytanii, Brazylii, Niemczech i USA. Artystka podczas wieczoru wspólnie z Lutosławski Quartet wykona utwory wybitnych polskich kompozytorów emigracyjnych.

więcej o: Koncert TIKTIN – WAJNBERG/PANUFNIK/BACH

Etiuda „Jerozolima”

Wystawa fotografii Tomasza Sobeckiego to refleksja nad historią i kulturą Świętego Miasta. Fotograf wykorzystał wielokrotną ekspozycję na kliszach diapozytywowych, aby uchwycić złożoność i różnorodność Jerozolimy. Ekspozycja składa się z sześciu fotogramów, z których cztery są zestawione w dwa dyptyki. Dwa pozostałe to panoramy Jerozolimy ze Wzgórza Oliwnego.

więcej o: Etiuda „Jerozolima”

Z teki artystycznej Ryszarda Rogali

Wystawa prezentowana w babińcach Wielkiej Synagogi w Tykocinie to zbiór ponad dwudziestu pięciu prac Ryszarda Rogali, obrazujących Tykocin od lat 70-tych.

więcej o: Z teki artystycznej Ryszarda Rogali