Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

Tajemnice stylowych mebli

Ekran kominkowy, eklektyczny z drewnianymi, brzozowo – mahoniowymi nóżkami. W środku różowa, wzorzysta tkanina jedwabna.

...ekrany


Parawany i...


Drewniany stolik okolicznościowy
Jego Wysokość Stół

Mebel w formie rzeźbionej skrzyni wspartej na dwóch gryfach. Podstawa na ośmiu graniastych nogach dekorowana motywem wolich oczek, podtrzymująca duże pełnoplastyczne figury gryfów. Oskrzynienie w kształcie prostopadłościanu o wysuniętych narożach, obwiedzione u dołu i u góry profilowaną listwą. Od frontu odkładany blat i dwoje drzwiczek po bokach. Front dekorowany w części centralnej rzeźbionymi postaciami putt, menad i satyrów podtrzymujących girlandę kwiatową, lica drzwiczek dekorowane maszkaronami. Boki z płaskorzeźbą ujęte w ramki z motywem wolich oczek.
Od sarkofagu do kredensu

 

Drewniany mebel barek na czterech nóżkach na kółkach. Ma kształt prostopadłościanu, z odkładanym poziomo od frontu blatem dekorowanym ażurową plecionką promienistą. Blat górny jest dwudzielny, część przednia posiada zawiasy co pozwala otwierać barek od góry, z boku pod blatem znajduje się drewniany uchwyt. Wewnątrz są półki.
Barek – luksusowy mebel

Wieczne łoże

Herbaciane stoliki

Bankiet i bankietka

Meble kamieniami malowane

Toaletka inna niż wszystkie

Stolik do zadań specjalnych

Uśmiech dnia

Antyczny laptop

(Nie)Poprawny politycznie gerydon

Składak