Piknik edukacyjny

Muzealni detektywi na tropie!

10 września 2017 r., niedziela, godz. 11.00 – 15.00
Ratusz, Rynek Kościuszki 10, Białystok
Wstęp wolny!

Przed nami niezwykłe śledztwo! Odwiedź białostocki Ratusz i zostań muzealnym detektywem. Zapraszamy rodziny z dziećmi na piknik edukacyjny związany z prezentacją nowego zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”.  Będziecie mogli wziąć udział w muzealnym śledztwie, rozszyfrować tajemnicze pismo, odszukać zaginione przedmioty, zbudować białostocki Ratusz z klocków, a nawet obejrzeć Białystok z ratuszowej wieży. Na koniec zdacie raport ze śledztwa. Zapraszamy na wspólną zabawę!

Program:

11.00, 12.00, 13.00, 14.00
Muzealni detektywi na tropie! – Weź udział w niezwykłej grze detektywistycznej, odbywającej się w muzealnej scenerii i dołącz do ekipy muzealnych detektywów, która prowadzi ważne śledztwo. Pomóż rozwiązać tajemniczą zagadkę, dotyczącą cennych zabytków. Wśród uczestników w każdej grupie zostanie rozlosowany zeszyt edukacyjny „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Liczba uczestników w grupie: do 10 os. Czas trwania śledztwa: ok. 30 min. Obowiązują zapisy: 85 740 77 41, 509 336 740.

11.00 – 15.00
Prezentacja nowego zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”

Muzealne śledztwo – rozwiąż zagadki związane z obrazami z naszej Galerii i otrzymaj upominek.

Portret pamięciowy – zidentyfikuj tajemnicze postaci z obrazów

Tajemnicze pismo – rozpoznaj podpisy artystów na obrazach

Zaginione przedmioty – odszukaj przedmioty z obrazów

Kuferek Muzealnego Detektywa – wypożycz bezpłatnie Kuferek zawierający różne zagadki i ćwiczenia plastyczne, które zamienią zwykłe zwiedzanie w detektywistyczną wyprawę.

Tajemnice ratuszowej wieży – Jakie tajemnice skrywa ratuszowa wieża? Sprawdź to i wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by zobaczyć Białystok z nowej perspektywy. Weź aparat fotograficzny!

Budujemy białostocki Ratusz – Zostań małym majstrem na budowie i zbuduj sam białostocki Ratusz! W Muzeum czekają zestawy drewnianych klocków oraz makieta, która posłuży za wzór dla małych budowniczych. Do zabawy zapraszamy dzieci powyżej czterech lat pod opieką rodziców.

Łamigłówki dla najmłodszych: zagadki, labirynty, quizy, malowanki, karty zadań, memory, sudoku

Wielkoformatowa Galeria Małego Artysty – poczuj się artystą, przyłącz się do wspólnego malowania na dziedzińcu przed Ratuszem i „zawieś” swój obraz na muzealnej galerii!

Muzealna czytelnia – usiądź wygodnie w fotelu i poczytaj książki z naszych zbiorów.

Raport ze śledztwa – weź udział w tworzeniu przestrzennej instalacji i powiedz nam, jak podobały Ci się atrakcje w Muzeum.

Bezpłatne zwiedzanie wystaw:

  • Galeria Malarstwa Polskiego – wystawa stała
  • Świat toruńskiego piernika – wystawa czasowa

* W przypadku niesprzyjającej pogody działania plenerowe zostaną przeniesione do budynku Ratusza.