Rodzinne weekendy

TUSZEM I PIÓRKIEM

24 lutego 2024 r., godz. 11.00,
Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

Zapraszamy na zajęcia na wystawie czasowej pt. „Kolory życia”, którą tworzą dzieła malarskie rzadko prezentowane szerszej publiczności. To prawdziwa gratka dla pasjonatów sztuki!

Ponad 70 obrazów, autorstwa znakomitych polskich malarzy, to zaledwie część bogatej kolekcji sztuki Państwa Marii i Marka Pileckich. Na co dzień obrazy cieszą oko ich właścicieli, tym razem wyruszyły w podróż i zawitały do naszego muzeum. Dzięki temu możemy im się przyjrzeć z bliska i dokładnie, zachwycić się lub nie, ale na pewno zastanowić się przez chwilę co spowodowało, że kolekcjonerzy zapragnęli je mieć w swoich prywatnych zbiorach. W części warsztatowej stworzymy autorskie grafiki wykonane ręcznie tuszem na papierze akwarelowym.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Monika Stalończyk
Liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie
Czas trwania: 60-90 minut
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny – 6 zł – dziecko, 3 zł – dziecko
Informację i zapisy: tel.: 516 141 960

BĄDŹ JAK DA VINCI – MALUJ I BUDUJ

23 marca 2024 r., godz. 11.00
Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

Przenieśmy się razem do wspaniałego świata architektury i poznajmy jej historię oraz style!

Malarstwo to nie tylko portrety i piękne pejzaże. Bardzo często w swych pracach artyści nawiązywali do architektury, którą widzieli w rodzinnym mieście lub podczas licznych podróży. Wspólnie zobaczymy jak malarze prezentowali budynki oraz poznamy różne style w architekturze – zobaczycie strzeliste, gotyckie katedry, barkowe kościoły i klasycystyczne rezydencje. W części warsztatowej wykonamy i pomalujemy model budynku oraz „zbudujemy” nasz białostocki ratusz.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami

Prowadzenie: Monika Stalończyk