Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – wrzesień 2023

Zabytkiem miesiąca we wrześniu Grot sztandaru Publicznej Szkoły Powszechnej Nr 2 im. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza w Białymstoku. Ten unikatowy eksponat można oglądać przez cały miesiąc w białostockim Ratuszu.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – wrzesień 2023

II SYMPOSIUM BRANICIANUM – Elżbiety, Ludwiki, Izabele – Kobiety w przestrzeni publicznej i prywatnej w Rzeczypospolitej XVIII wieku

Jak ważną rolę odgrywały kobiety w nowożytnej Rzeczypospolitej? Jaki miały wpływ na kulturę, gospodarkę oraz życie publiczne? Te i inne pytania będą niejednokrotnie powracać podczas II konferencji Symposium Branicianum. Zapraszamy wszystkich pasjonatów historii w dniach 20–22 września do Hotelu Branicki.

więcej o: II SYMPOSIUM BRANICIANUM – Elżbiety, Ludwiki, Izabele – Kobiety w przestrzeni publicznej i prywatnej w Rzeczypospolitej XVIII wieku

Weekend Seniora z Kulturą 2023

Muzeum Podlaskie w Białymstoku dołącza do akcji „Weekend seniora z kulturą”, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W dniach od 29 września do 1 października przygotowaliśmy wiele ciekawych spotkań, wykładów oraz inspirujących warsztatów. Sprawdź program!

więcej o: Weekend Seniora z Kulturą 2023