Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

Zabytek miesiąca – grudzień 2023

Zabytkiem miesiąca w grudniu jest EKRYTUAR PODRÓŻNY, Niemcy, XIX/XX w., alpaka, kość, szkło, wys. 6,5 cm, szer. 11,6 cm, dł. 21 cm, MB/S/3176.

więcej o: Zabytek miesiąca – grudzień 2023

OBRAZ A NOWA IKONA

Ekspozycja prezentuje prace artystów, które powstawały w trakcie Międzynarodowych Plenerów Ikonograficznych w latach 2013–2021 organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy oraz obrazów pochodzących ze zbiorów Galerii Sztuki Współczesnej gromadzonych przez Muzeum Podlaskie od lat 80. XX wieku. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.30 w białostockim ratuszu.

więcej o: OBRAZ A NOWA IKONA

SPOTKANIE ZE ZMARTWYCHWSTAŁYM

Wystawa jest prezentacją dzieł powstałych w trakcie XIV Międzynarodowego Pleneru Ikonograficznego zorganizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowicy w 2022 roku w parafii pw. Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej. Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 18.30 w białostockim ratuszu.

więcej o: SPOTKANIE ZE ZMARTWYCHWSTAŁYM

RODZINNE WEEKENDY – Barwy jesieni

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawe spędzenie czasu z rodziną, mamy dla ciebie propozycję. W najbliższą niedzielę zapraszamy do Ratusza na kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Weekendy. Tym razem tematem przewodnim będzie jesień w sztuce. 

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Barwy jesieni

Komunikat

w niedzielę 8 października 2023 r. Ratusz w Białymstoku będzie nieczynny dla zwiedzających w godz. 15.00-17.00 z powodu przygotowań do koncertu w ramach Festiwalu Sztuk Dawnych, na który serdecznie zapraszamy.

więcej o: Komunikat

Muzyka Rzeczypospolitej Obojga Narodów – recital klawesynowy z okazji 700-lecia Wilna – Chiara e lucente stella

W niedzielny wieczór w białostockim Ratuszu, pośród pięknych obrazów, wystąpi litewska klawesynistka, Alina Rotaru.

więcej o: Muzyka Rzeczypospolitej Obojga Narodów – recital klawesynowy z okazji 700-lecia Wilna – Chiara e lucente stella