KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym wprowadziliśmy jeden potrójny i trzy podwójne karnety łączone upoważniające do odwiedzenia kilku naszych oddziałów.

więcej o: KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU PREZENTUJE ZABYTEK MIESIĄCA – CZERWIEC 2024

Zabytkiem miesiąca w czerwcu jest Umbo, Arbasy, gm. Drohiczyn, woj. podlaskie, 1 poł. – pocz. 2 poł. II w., żelazo. Ze zbiorów Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

więcej o: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU PREZENTUJE ZABYTEK MIESIĄCA – CZERWIEC 2024

MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem

Marc Chagall, malarz i grafik żydowskiego pochodzenia, to jeden z najważniejszych przedstawicieli awangardy XX wieku. W jego dziełach fantazja łączy się z realizmem, żydowski folklor z paryską awangardą, a Wschód z Zachodem. Wystawa prezentuje wybór litografii, które zostały wydane w Paryżu w latach 1938–1963. Prace wyrażają refleksje egzystencjalne, ale przedstawiają też rodzinne strony artysty czy elementy paryskiej architektury, jak katedra Notre Dame czy plac de La Concorde.

więcej o: MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem

LEON WYCZÓŁKOWSKI – Wieczny zachwyt

Wystawa prezentuje malarstwo, grafiki oraz rysunki Leona Wyczółkowskiego z kolekcji Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy i jest pierwszym tak obszernym pokazem prac artysty w tym regionie.

więcej o: LEON WYCZÓŁKOWSKI – Wieczny zachwyt

Zapraszamy grupy zorganizowane do skorzystania ze specjalnej oferty edukacyjnej, przygotowanej do wystawy LEON WYCZÓŁKOWSKI – Wieczny zachwyt.

więcej o: „W WARSZTACIE U WYCZÓŁA” – ZAJĘCIA INTERAKTYWNE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I PONADPODSTAWOWYCH