współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

RODZINNE WEEKENDY W MUZEUM WNĘTRZ PAŁACOWYCH W CHOROSZCZY – dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat

PAPIEROWE PANDORY DLA DZIECI

Lalka to jedna z najstarszych zabawek znanych ludzkości, która pełniła różne role. Jedną z nich było przekazywanie wiadomości o modnych ubiorach i fryzurach. Takie laki były zwane „Pandorami”. W późniejszych latach, gdy rozpowszechnił się druk, pojawiła się jej ciekawa odmiana – lalka papierowa, która stała się lubianą rozrywką dorosłych i dzieci. Po wysłuchaniu i obejrzeniu prezentacji nasi mali uczestnicy przystroją wycięte papierowe lalki zgodnie z obowiązującą w XVIII wieku modą. Zabawa nie tylko dla młodych Dam ;)

22 stycznia 2022 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat

Czas trwania zajęć: ok. 60-90 min
Liczba uczestników: 10 osób
Koszt: 12 zł – dziecko, 6 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł – dziecko, 4 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 795

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć tylko dzieci posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.