Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

Zygmunt Straszewicz – życie pod napięciem

Popiersie mężczyzny w eleganckim stroju, z wąsami, w okularach. Pod spodem napis: Zygmunt Straszewicz. Życie pod napięciem.

Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum w Tykocinie zaprasza na wystawę czasową pt. „Zygmunt Straszewicz – życie pod napięciem” przygotowaną przez Stowarzyszenie „Tryby Historii” z Białegostoku.

Wystawa poświęcona jest postaci Zygmunta Franciszka Straszewicza (1860-1927) urodzonego w Tykocinie naukowca, pedagoga i wielkiego patrioty, pierwszego rektora Politechniki Warszawskiej w 1915 roku.

Wystawa dostępna dla zwiedzających od 10 listopada 2020 roku od godz. 10.00 w Wielkiej Synagodze w Tykocinie.

 

Jednocześnie ze względów epidemicznych zachęcamy do wirtualnego zwiedzania i śledzenia materiałów internetowych publikowanych za pośrednictwem profili FB organizatorów wydarzenia: Stowarzyszenia „Tryby Historii”, Muzeum w Tykocinie Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej w Tykocinie.

 

Wystawa czynna do 4 maja 2021 r.

 

 

Kolorowe logotypy wydarzenia Stowarzyszenia „Tryby Historii”, Muzeum w Tykocinie Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej w Tykocinie