konkursy

 

XIII Międzynarodowy Konkurs Plastyczny

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Zachęcamy katechetów, nauczycieli, rodziców i opiekunów grup plastycznych do popularyzacji konkursu wśród swoich podopiecznych. Na zgłoszenia czekamy do 26 września 2018 r. Szczegóły w regulaminie (patrz poniżej).

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Wzorem lat minionych temat konkursu jest zbieżny z aktualnym hasłem Dnia Papieskiego, które w tym roku brzmi: Promieniowanie ojcostwa. Poza tym przypominamy, że rok 2018 obfituje w ważne rocznice, takie jak 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, 60. rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły i 40. rocznica wyboru Polaka na Stolicę Apostolską. Włączając się w obchody, zapraszamy do udziału w naszym konkursie plastycznym. Niech Jan Paweł II i jego nauki będą Wam inspiracją.

Konkurs plastyczny Święty Jan Paweł II w oczach dziecka od ponad dekady przyciąga dzieci i młodzież z całej Polski i Świata. Niesłabnące zainteresowanie świadczy o tym, jak wielkie znaczenie ma osoba Świętego dla kolejnego pokolenia, które nie miało okazji poznać Ojca Świętego. Pokolenia, które zna Jana Pawła II z przekazów dorosłych, licznych publikacji i samego nauczania Świętego. Dlatego tak ważna jest rola dorosłych w przybliżaniu najmłodszym osoby i nauczania Jana Pawła II.

Organizatorzy:
– Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
– Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie
– Dekanat Bielski

Honorowy Patronat:
– J. E. Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus
– Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
– Instytut Teologii Pastoralnej i Katechetyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II
– Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska
– Marszałek Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński
– Starosta Powiatu Bielskiego Sławomir Jerzy Snarski
– Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski

Pliki do pobrania:

ARCHIWUM KONKURSÓW