Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

KONCERT Z HISTORIĄ

19 stycznia 2020 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10)

Kierownictwo artystyczne Koncertów z historią: prof. Leszek Sokołowski

Prowadzenie i gawęda historyczna: dyrektor Andrzej Lechowski

Wejściówka 4 zł

Wykonawcy:

  • Izabela Ignatowska – skrzypce
  • Anna Kamińska– fortepian
  • Rafał Pilzak – gitara
  • Piotr Sikora – gitara

Program:
Rafał Pilzak
1. Leo Brouwer PRELUDIUM ZE SUITY NR 2  
2. Antonio Lauro EL MARABINO 
3. Augustin BariosMangore HUMORESKA, EL ULTIMO TREMOLO 

Izabela Ignatowska, Anna Kamińska
1. N. Paganini KAPRYS NR 9 OP. 1
2. J. S. Bach II PARTITA D-MOLL BWV 1004: SARABANDA, GIGUE
3. H. Wieniawski POLONAISE BRILLANTE A-DUR OP. 21

Piotr Sikora
1. Jorge Morel SONATINA TO DAVID RUSSELL CZ. 1
2. Joaquin Rodrigo JUNTO AL GENERALIFE
3. Tatiana Stachak WALC DLA ZUZANNY,  PARYSKI WALCZYK

Duet gitar klasycznych: 
Rafał Pilzak, Piotr Sikora 

1. Jorge Cardoso MILONGA
2. Egberto Gismonti AQUA E VINHO
3. David Landfiesta WALC PERUWIAŃSKI


Izabela Ignatowska

Urodziła się w 2002 roku. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Białymstoku na skrzypcach u Pani Anety Dunaj. Od 2015 roku uczy się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. W. Lutosławskiego w Białymstoku pod kierunkiem Pana Andrzeja Jabłońskiego, przez rok była również uczennicą Pana prof. Stanisława Kuka. W 2015 roku zajęła III miejsce na X Konkursie Skrzypcowym w Grajewie. W 2018 roku zajęła I miejsce na IV Międzyszkolnym Festiwalu Dwudźwięków Skrzypcowych w Białymstoku oraz I miejsce na II Podlaskim Konkursie Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych II stopnia w Białymstoku. Jest 3-krotną laureatką Konkursu z Kształcenia Słuchu w Olsztynie oraz laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego w 2018 roku. Jest również stypendystką Centrum Edukacji Artystycznej oraz Prezesa Rady Ministrów.

Anna Kamińska

Naukę gry na Fortepianie rozpoczęła w Podstawowej Szkole Muzycznej imienia F. Chopina w Będzinie. Ukończyła z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia w Bytomiu w klasie prof. Marii Serafin. Akademię Muzyczną im Fryderyka Chopina w Warszawie Filia w Białymstoku oraz studia podyplomowe ukończyła z wyróżnieniem na wydziale instrumentalno-pedagogicznym - kierunek fortepian. Uczestniczka licznych seminariów pianistycznych pod kierunkiem mi: M Catanii, A Jasińskiego, W Mierżonova, A. Tatarskiego, J Bonowetrza, Duo Pepicelli. Brała udział w konkursach fortepianowych i kameralnych (mi: I Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim - wyróżnienie czy Jenesse Musicales i Enescu w Bukareszcie, Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej w Rzeszowie). Ma za sobą zarówno występy solowe jak i z towarzyszeniem zespołów kameralnych. Obecnie pracuje, jako pedagog i akompaniator.


Rafał Pilzak

Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Leszka Potasińskiego oraz student UMFC w Białymstoku pod kierunkiem prof. Ryszarda Bałauszko. Laureat I miejsca na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA. Występuje, jako solista i kameralista.

Piotr Sikora 

Piotr Sikora to młody gitarzysta uczący się w Szkole Muzycznej II st. w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Bałauszko i jednocześnie studiujący na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina pod okiem prof. Marcina Zalewskiego oraz Mateusza Kowalskiego. Jest laureatem nagrody Grand Prix festiwalu zespołów kameralnych w Sierpcu.