XIII KONKURS Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

więcej o: XIII KONKURS Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę zajęć interaktywnych, gier terenowych, spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie i Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

więcej o: Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Jak powstaje ikona – wakacyjne warsztaty dla osób indywidualnych

Zapraszamy osoby indywidualne do Muzeum Ikon w Supraślu na wakacyjne warsztaty „Jak powstaje ikona”. Zaczniemy od polerowania desek, skopiujemy rysunek, pomalujemy temperami. Na warsztaty zapraszamy w każdy wtorek, środę i piątek (do 31 sierpnia 2018) – w godz. 10.00–16.00.

więcej o: Jak powstaje ikona – wakacyjne warsztaty dla osób indywidualnych

Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

Muzeum w Tykocinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat na spacer historyczny śladami Zycha Bujnowskiego – malarza i żołnierza, który związał swoje życie z Tykocinem. Finałem wędrówki po mieście będzie wykonanie własnego pejzażu w plenerze.

więcej o: Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – Geniusza Wszechczasów

Muzeum w Tykocinie, Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki Ziemi Tykocińskiej w Tykocinie zapraszają na koncert „Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – Geniusza Wszechczasów”, który odbędzie się 18 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 w Wielkiej Synagodze w Tykocinie w ramach XIX Tykocińskiej Biesiady Miodowej.

więcej o: Śladami Wolfganga Amadeusza Mozarta – Geniusza Wszechczasów

W dwie godziny przez stulecie Tykocina – gra terenowa

Wiecie wszystko o Tykocinie? Udowodnimy Wam, że miasto to skrywa wiele tajemnic. Swoimi sekretami podzielą się zarówno Wielka Synagoga, Pomnik Stefana Czarnieckiego, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, jak i Alumnat, Zamek oraz Pomnik Orła Białego. W trakcie naszej gry uczestnicy poznają historię miasta oraz wykonają ciekawe zadania.

więcej o: W dwie godziny przez stulecie Tykocina – gra terenowa

Biedermeier – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

Zapraszamy do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) osoby indywidualne do wspólnego odkrywania tajemnic Biedermeieru. W niedzielę, 26 sierpnia 2018 r. o godz. 13.00 odbędzie się zwiedzanie wystawy „Biedermeier” z przewodnikiem.

więcej o: Biedermeier – zwiedzanie wystawy z przewodnikiem

Koncert refleksyjnych pieśni żydowskich

Zapraszany do tykocińskiej synagogi na Koncert pieśni żydowskich w wykonaniu Elizy Sacharczuk (wokal) i Mateusza Głogowskiego (fortepian). Usłyszymy m.in. utwory do tekstów zmarłej w ubiegłym roku Miriam Yahav.

więcej o: Koncert refleksyjnych pieśni żydowskich

Europejskie Dni Kultury Żydowskiej

W ramach Europejskich Dni Kultury Żydowskiej Muzeum w Tykocinie zaprasza 31 sierpnia 2018 r. do bezpłatnego zwiedzania Wielkiej Synagogi i Domu Talmudycznego oraz na bezpłatne oprowadzania z przewodnikiem o godz. 10.00 i 12.00.

więcej o: Europejskie Dni Kultury Żydowskiej

Moto Jam Session 2018

Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza na Moto Jam Session w Stajni 2018 – improwizowany koncert jazzowy w wykonaniu lokalnych artystów i towarzyszących im amatorów.

więcej o: Moto Jam Session 2018