Kulturalne Gryfy – konkurs na projekt statuetki

Prezydent Miasta Białegostoku ogłasza konkurs rzeźbiarski (jednoetapowy) na projekt statuetki Nagrody Rady Miasta Białystok – „Kulturalne Gryfy”. Konkurs adresowany jest Konkurs adresowany jest do dyplomowanych artystów-plastyków, rzeźbiarzy i konserwatorów dzieł sztuki oraz studentów.

więcej o: Kulturalne Gryfy – konkurs na projekt statuetki

W związku ze zmianą ekspozycji wystawa stała „Galeria Malarstwa Polskiego” w Ratuszu (Rynek Kościuszki 10) będzie nieczynna od 16 kwietnia do 20 września 2018 r.

więcej o: Galeria Malarstwa Polskiego w Ratuszu nieczynna od 16 kwietnia do 20 września 2018 r.

Muzeum w Tykocinie nieczynne do końca kwietnia 2018 r.

Muzeum w Tykocinie, z powodu remontu, jest nieczynne dla zwiedzających do końca kwietnia 2018 r. Przyjmowane będą tylko te grupy, które mają już rezerwację zwiedzania. Przepraszamy za utrudnienia.

więcej o: Muzeum w Tykocinie nieczynne do końca kwietnia 2018 r.

W cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy 25 kwietnia 2018 r. do białostockiego Ratusza na oprowadzanie po wystawie „Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy”. Ekspozycja przygotowana przez Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie przedstawia historię Jaćwieży w świetle najnowszych odkryć archeologicznych i ustaleń historyków.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Jaćwingowie. Zapomniani wojownicy – spotkanie na wystawie

Klejnoty i uczucia

Niegdyś okazji do nabycia nowych precjozów w życiu każdej damy było co najmniej kilka, a jeszcze więcej – aby na nie popatrzeć. Taką okazję postanowiło stworzyć Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, w którego wnętrzach będzie można podziwiać dawną biżuterią ze zbiorów Muzeum w Gliwicach. Na wernisaż wystawy zapraszamy 27 kwietnia 2017 r. o godz. 18.00.

więcej o: Klejnoty i uczucia

WYKŁAD: Magia i czary – rzecz o niezwykłej mocy biżuterii

Nasi przodkowie nie mieli antybiotyków, witamin w pigułkach, probiotyków i suplementów diety. Wierzyli w skuteczność rogu jednorożca, koguciego lub ropuszego kamienia, łosiego kopyta i smoczych zębów. Owe panacea oprawiali misternie – powstawała biżuteria o magicznej, leczniczej mocy. Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza na wykład dr Dagmary Wójcik, który towarzyszy wystawie „Klejnoty i uczucia”.

więcej o: WYKŁAD: Magia i czary – rzecz o niezwykłej mocy biżuterii

Sośnia 4000 lat temu – zapraszamy do obozowiska z epoki kamienia

Zapraszamy do obozowiska łowców-zbieraczy z epoki kamienia, które będzie jedną z atrakcji Biebrzańskich Targów Twórczości i Sztuki Ludowej. „Ludzi z epoki kamienia” będzie można spotkać dzięki współpracy Biebrzańskiego Parku Narodowego i Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz studentów i doktorantów Instytutu Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

więcej o: Sośnia 4000 lat temu – zapraszamy do obozowiska z epoki kamienia

Panno Święta, […] co w Ostrej świecisz Bramie

Zapraszamy od 3 maja 2018 r. do Muzeum Ikon w Supraślu na wystawę czasową „Panno Święta, […] co w Ostrej świecisz Bramie”. Ekspozycja zorganizowana z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości będzie udostępniana w ramach wystawy stałej.

więcej o: Panno Święta, […] co w Ostrej świecisz Bramie

Nowe Interpretacje 2018

Muzeum Podlaskie w Białymstoku jest współorganizatorem II Cyklu Koncertów Kameralnych – Nowe Interpretacje 2018. Najbliższy koncert odbędzie się 3 maja 2018 r. w Suwałkach, następne – 23 września w Suwałkach oraz 18 listopada w białostockim Ratuszu.

więcej o: Nowe Interpretacje 2018

Biedermeier

Zapraszamy na wystawę „Biedermeier”, która została zorganizowana przez Muzeum Narodowe w Warszawie we współpracy z Muzeum Podlaskim w Białymstoku. Zaprezentujemy meble, porcelanę, szkło, biżuterię, malarstwo i grafikę z epoki nazywanej „udomowionym romantyzmem”. Wernisaż 11 maja 2018 r., godz. 18.00, Ratusz w Białymstoku (Rynek Kościuszki 10)

więcej o: Biedermeier