Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów, gier i spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza w Białymstoku, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy i Muzeum w Bielsku Podlaskim.

więcej o: WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Zapraszamy do Oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w wybrane weekendy od stycznia do grudnia 2019 r. na specjalnie przygotowane spotkania.
Program>>>

więcej o: 7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

BIAŁOSTOCKI JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI 2019

W niedzielę, 23 czerwca, w godz. 10.00 – 16.00 zapraszamy na Białostocki Jarmark Świętojański 2019 Na placu wokół białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) wystawcy będą oferowali tradycyjne polskie oraz litewskie wędliny, sery, chleby, kwasy, ciasta i sękacze, ręcznie wyrabiane cukry, obwarzanki, miody, zioła i przyprawy, oleje, nalewki, miody pitne, kiszonki, soki, a także rękodzieło – obrusy, koronki, ceramika i szkło wyroby z wikliny i drewna, naturalne kosmetyki i wiele innych atrakcyjnych towarów.

więcej o: BIAŁOSTOCKI JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI 2019

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Mali Podróżnicy

Zajawka Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Zapraszamy o godz. 11.00.

więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Mali Podróżnicy

W ZIELONYM SALONIE BRANICKICH

Zapraszamy do Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy w sobotę 15 czerwca o godz. 11.00 na prelekcję Anny Dąbrowskiej, która ma na celu przybliżenie atmosfery i życia towarzyskiego magnackiego dworu Izabeli i Jana Klemensa Branickich.

więcej o: W ZIELONYM SALONIE BRANICKICH

KONCERT Z HISTORIĄ

Muzeum Podlaskie w Białymstoku, Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny UMFC w Białymstoku oraz Zakład Pedagogiki Instrumentów Smyczkowych zapraszają w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) na Koncert z Historią. Wystąpią: Maria Lewicka (flet), Katarzyna Makarska (fortepian), trio fortepianowe: Katarzyna Dakowicz (fortepian), Szymon Kałużny (skrzypce), Karol Wiciński (altówka). Prowadzenie i gawęda historyczna: Andrzej Lechowski, dyrektor Muzeum Podlaskiego.

więcej o: KONCERT Z HISTORIĄ

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU – WĘDRÓWKI ŚLADAMI PEJZAŻYSTÓW

Zajęcia dla dzieci w wieku 7 – 12 lat z cyklu „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”. Zapraszamy o godz. 12.00.

więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU – WĘDRÓWKI ŚLADAMI PEJZAŻYSTÓW

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Modne Makatki

Zapraszamy seniorów 19 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 do Muzeum w Bielsku Podlaskim na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej Modne Makatki. 

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Modne Makatki

BYŁO ŻYCIE – koncert muzyki żydowskiej

Muzeum w Tykocinie – Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza do Wielkiej Synagogi w dniu 21 czerwca 2019 r. o godz. 17:00, na koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu Fima Cziornego, przy akompaniamencie fortepianowym Suzanny Gergus.

więcej o: BYŁO ŻYCIE – koncert muzyki żydowskiej

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Ekologiczne torby zdobione motywami z makatek

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat – zdobienie ekologicznych toreb motywami zaczerpniętymi z podlaskich makatek. Zapraszamy 23 czerwca 2019 r. o godz. 12.00.

więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Ekologiczne torby zdobione motywami z makatek