Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

Konkurs #100SekundWMuzeum

Odwiedź Muzeum Podlaskie w Białymstoku i wygraj atrakcyjne nagrody w konkursie MKDNiS! Nagraj swoje impresje z wybranego oddziału Muzeum Podlaskiego w Białymstoku i wygraj oprowadzanie kuratorskie dla rodziny i przyjaciół oraz sprzęt wideo! Zachęcamy do udziału w akcji #100SekundWMuzeum organizowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

więcej o: Konkurs #100SekundWMuzeum

Weekend seniora z kulturą

Zapraszamy seniorów do korzystania ze specjalnej oferty kulturalnej przygotowanej przez oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”.

więcej o: Weekend seniora z kulturą

Spotkanie z Witoldem Hake – synem płk. Czesława Hakego

Z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego, Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku zapraszają na promocję książki ,,Życiorys płk dr Czesława Hake (1907-2003)” Witolda Hakego – syna Pułkownika. Książka jest dwuczęściowa, zawiera również dzieje Królowego Mostu. Wstęp wolny

więcej o: Spotkanie z Witoldem Hake – synem płk. Czesława Hakego

Brańskie skarby. Archeologiczne wędrówki w przeszłość

Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku zapraszają na ekspozycję prezentującą przeszłość Brańska i okolic, odkrywaną zarówno dzięki przypadkowym znaleziskom, jak i prowadzonym przez wiele lat naukowym pracom archeologicznym. Wernisaż wystawy odbędzie się 26 września 2021 r. o godz. 15.00 w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku.

więcej o: Brańskie skarby. Archeologiczne wędrówki w przeszłość

Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych

O godzinie 14.00 zapraszamy na specjalne stoisko, gdzie będzie można zakupić czekolady Podarunek Hetmana, wraz z wydawnictwami Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
Natomiast już o godz. 16.00 rozpocznie się prawdziwa gratka dla wszystkich melomanów – wyjątkowy koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

więcej o: Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych

MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOTOGRAFII BIAŁYSTOK INTERPHOTO – EDYCJA 2021 – Poezja Codzienności. Fotografia Powojennej Awangardy Czeskiej

Zapraszamy 25 września 2021 r. o godz. 18.00 do Ratusza w Białymstoku na wernisaż wystawy – Poezja Codzienności. Fotografia Powojennej Awangardy Czeskiej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Białystok INTERPHOTO – Edycja 2021.

więcej o: MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL FOTOGRAFII BIAŁYSTOK INTERPHOTO – EDYCJA 2021 – Poezja Codzienności. Fotografia Powojennej Awangardy Czeskiej

Don Kichot Józefa Wilkonia w Białymstoku

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na wystawę prezentującą prace wybitnego polskiego malarza, znakomitego ilustratora i rzeźbiarza – Józefa Wilkonia, które powstały z inspiracji powieścią ,,Don Kichot’’ Miguela de Cervantesa.

więcej o: Don Kichot Józefa Wilkonia w Białymstoku

Niebo na ziemi

Muzeum Ikon w Supraślu zaprasza w Noc Muzeów 15 maja 2021 r. o godz. 16.00 na wernisaż wystawy prezentującej ikony i prace ikonograficzne sióstr Iłarii i Agnieszki z pracowni ikonograficznej na Świętej Górze Grabarce.

więcej o: Niebo na ziemi

Konkurs Święty Jan Paweł II w oczach dziecka pod hasłem “Nie lękajcie się” 

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym Święty Jan Paweł II w oczach dziecka, którego hasło brzmi w tym roku: „Nie lękajcie się”. Dokumenty zgłoszeniowe do pobrania na podstronie.

więcej o: Konkurs Święty Jan Paweł II w oczach dziecka pod hasłem “Nie lękajcie się” 

Mali orędownicy

Na wystawie prezentujemy ponad 100 ikon miniaturowych z dwóch kolekcji prywatnych oraz ze zbiorów Muzeum Ikon w Supraślu. Całość kolekcji tworzą ikony rosyjskie, greckie oraz pochodzące z Bałkanów datowane na wieki od XVII do początku XX.

więcej o: Mali orędownicy