KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym wprowadziliśmy jeden potrójny i trzy podwójne karnety łączone upoważniające do odwiedzenia kilku naszych oddziałów.

więcej o: KUP KARNET ŁĄCZONY I OTWÓRZ DRZWI DO FASCYNUJĄCEGO ŚWIATA PODLASKIEJ HISTORII!

Poznaj Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej!

Dowiedz się, co w sobie skrywa nasz nowo powstały oddział.

więcej o: Poznaj Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej!

Tu znajdziesz, cennik, godziny otwarcia i informacje kontaktowe.

więcej o: Muzeum Fotografii Wiktora Wołkowa w Turośni Kościelnej – informacje dla zwiedzających

MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU PREZENTUJE ZABYTEK MIESIĄCA – CZERWIEC 2024

Zabytkiem miesiąca w czerwcu jest Umbo, Arbasy, gm. Drohiczyn, woj. podlaskie, 1 poł. – pocz. 2 poł. II w., żelazo. Ze zbiorów Działu Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

więcej o: MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU PREZENTUJE ZABYTEK MIESIĄCA – CZERWIEC 2024

Finał konkursu ,,Autoportret z historią”

Z dumą przedstawiamy Państwu listę laureatów III edycji ogólnopolskiego konkursu „Autoportret z historią”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace, a było ich aż 363. Życzymy sukcesów i z nadzieją czekamy na kolejne pomysły. Laureatów zapraszamy po odbiór nagród do Muzeum Historycznego w Białymstoku.

więcej o: Finał konkursu ,,Autoportret z historią”

MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem

Marc Chagall, malarz i grafik żydowskiego pochodzenia, to jeden z najważniejszych przedstawicieli awangardy XX wieku. W jego dziełach fantazja łączy się z realizmem, żydowski folklor z paryską awangardą, a Wschód z Zachodem. Wystawa prezentuje wybór litografii, które zostały wydane w Paryżu w latach 1938–1963. Prace wyrażają refleksje egzystencjalne, ale przedstawiają też rodzinne strony artysty czy elementy paryskiej architektury, jak katedra Notre Dame czy plac de La Concorde.

więcej o: MARC CHAGALL – między Wschodem a Zachodem

Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na koncert zespołu Ormimus Oriental Mystique Music. Projekt muzyczny nawiązuje do najpiękniejszych tradycji Bliskiego Wschodu. Podczas występu usłyszycie Państwo pieśni pełne radości i miłości, wywodzące się z tradycji sefardyjskiej, nawiązującej do folkloru Żydów jemeńskich, syryjskich i marokańskich.

więcej o: Koncert zespołu ORMIMUS ORIENTAL MYSTIQUE MUSIC w Wielkiej Synagodze w Tykocinie

Rozpoznajemy drzewa.

więcej o: RODZINNY WEEKEND W MUZEUM FOTOGRAFII WIKTORA WOŁKOWA W TUROŚNI KOŚCIELNEJ – Nie ma lipy?

RODZINE WEEKENDY – Moja ikona

Warsztaty plastyczne inspirowane wystawą „Maria, Matka Chrystusa w ikonach”.

więcej o: RODZINE WEEKENDY – Moja ikona

RODZINNE WEEKENDY – Malarze fesków

Zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty plastyczne inspirowane ornamentami zaczerpniętymi z zachowanych fragmentów supraskich fresków

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Malarze fesków