Muzeum Historyczne nieczynne 31 maja i 1 czerwca 2018 r.

Muzeum Historyczne w Białymstoku będzie nieczynne dla zwiedzających w dniach 31 maja i 1 czerwca 2018 r.
30 maja Muzeum Historyczne będzie czynne tylko do godz. 13.00.
Zmiany spowodowane są względami technicznymi.
Przepraszamy za ewentualne utrudnienia.

więcej o: Muzeum Historyczne nieczynne 31 maja i 1 czerwca 2018 r.

Biedermeier – wydarzenia towarzyszące

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących wystawie „Biedermeier” – wykładach, oprowadzaniach kuratorskich oraz zajęciach edukacyjnych dla grup i osób indywidualnych. Wszystkie wydarzenia odbywają się w białostockim Ratuszu (Rynek Kościuszki 10) – siedzibie głównej Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

więcej o: Biedermeier – wydarzenia towarzyszące

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Antique Games

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprasza na spotkanie w cyklu Muzealne Środy dla Seniorów poświęcone twórczości Michała Jackowskiego, którego wystawa „Antique Games” prezentowana jest w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Antique Games

PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Antyczna przygoda z rzeźbą

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na kolejną odsłonę cyklu „Podróże ze sztuką”. Tym razem udamy się w podróż do świata antycznych rzeźb. Pretekstem do wyprawy będą prace znanego i cenionego rzeźbiarza Michała Jackowskiego. Zajęcia zakończone zostaną wykonaniem glinianych rzeźb.

więcej o: PODRÓŻE ZE SZTUKĄ: Antyczna przygoda z rzeźbą

SALON BUJNOWSKIEGO: Błogosławiony Człowiek

Zapraszamy do Wielkiej Synagogi w Tykocinie na kolejne spotkanie artystyczno-historyczne z cyklu Salon Bujnowskiego zatytułowane „Błogosławiony Człowiek”. W przededniu 74. rocznicy wywózki mieszkańców Tykocina do obozów koncentracyjnych muzycznie uczcimy i będziemy wspominać ofiary tamtych dramatycznych wydarzeń.

więcej o: SALON BUJNOWSKIEGO: Błogosławiony Człowiek

Zabytkowe pojazdy przed Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

W sobotę, 26 maja 2018 r. w godz. 16.30-18.00 na dziedzińcu Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy będzie można oglądać 25 zabytkowych aut, uczestniczących w Rajdzie Pojazdów Zabytkowych. Prezentacja jest bezpłatna.

więcej o: Zabytkowe pojazdy przed Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Zapraszamy do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) na koncert połączony z prelekcją pt. „Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu”. Wystąpią: Radosław Koper – altówka, Katarzyna Palusińska-Martynkiewicz – wiolonczela, Kamil Skorupski – saksofon, Katarzyna Makal-Żmuda – fortepian.

więcej o: Koncert z prelekcją „Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu”.

Beata Telejko – Portret wielokrotny

Zapraszamy do Muzeum Historycznego w Białymstoku na spotkanie poświęcone twórczości Beaty Telejko. Wieczór poprowadzi Elżbieta Kozłowska-Świątkowska.

więcej o: Beata Telejko – Portret wielokrotny

Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie z prof. Jerzym Eislerem i promocję książki „Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską”. Spotkanie z udziałem prof. Artura Pasko i prof. Joanny Sadowskiej.

więcej o: Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Biedermeier – udomowiony romantyzm

W cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy do białostockiego Ratusza na zwiedzanie wystawy „Biedermeier”. Udamy się do czasów, w których ceniono spokój i wygodę, a wolny czas poświęcano robótkom ręcznym, muzykowaniu, pisaniu listów i prowadzeniu sztambucha.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Biedermeier – udomowiony romantyzm