Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Muzeum Historyczne

Logo Muzeum Historyczne
Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku
ul. Warszawska 37
15-062 Białystok
tel. 85 74 82 119, kom. 509 336 878

e-mail: muzeum.historyczne@muzeum.bialystok.pl

Kierownik: Lucyna Lesisz

najnowsze wydarzenia

Zmiany godzin otwarcia Muzeum w dniach 30 i 31 marca 2018 r.

UWAGA. W Wielki Piątek (30.03.2018 r.) Muzeum Podlaskie (Ratusz i wszystkie oddziały) będzie czynne dla zwiedzających do godz. 14.00. W Wielką Sobotę (31.03.2018 r.) Muzeum będzie nieczynne dla zwiedzających.
więcej o: Zmiany godzin otwarcia Muzeum w dniach 30 i 31 marca 2018 r.

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Jak to z papierem bywało...

Zapraszamy na sobotnie zajęcia rodzinne w Muzeum Historycznym. Tym razem tematem będzie papier - jego historia, materiały i techniki stosowane w produkcji oraz sposoby wykorzystywania gotowego papieru. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać osobiście kartę papieru metodą czerpania.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Jak to z papierem bywało...

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dzieje papieru i papiernictwa

Zapraszamy do Muzeum Historycznego na spotkanie z cyklu MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW pt. „Dzieje papieru i papiernictwa”. Uczestnicy będą mogli zwiedzić z przewodnikiem najnowszą wystawę czasową, sprowadzoną z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dzieje papieru i papiernictwa

SOBOTA RODZINNA: Tradycje wielkanocne

Są zwyczaje, bez których trudno wyobrazić sobie Wielkanoc. Jednym z nich jest przygotowywanie palm. Zapraszamy dzieci z opiekunami do Muzeum Historycznego na spotkanie z cyklu "Sobota rodzinna", na którym będziemy poznawać techniki i wspólnie wykonamy tradycyjne palmy wielkanocne.
więcej o: SOBOTA RODZINNA: Tradycje wielkanocne

Pierwsze dni niepodległości - KONFERENCJA NAUKOWA

Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Muzeum Wojska w Białymstoku, włączając się w ogólnopolskie obchody odzyskania niepodległości, zapraszają do udziału w konferencji "Pierwsze dni niepodległości", która odbędzie się w Białymstoku w dniach 14–16 marca 2018 r. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o wypełnienie arkusza zgłoszeniowego i odesłanie go drogą elektroniczną do dnia 2 stycznia 2018 r.
więcej o: Pierwsze dni niepodległości - KONFERENCJA NAUKOWA

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Chanajki w VR

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Muzealne Środy dla Seniorów", w którym zaprezentowany zostanie projekt autorstwa Adriana Górynowicza. Dzięki technologii VR (Virtual Reality) można odbyć podróż w przestrzeni i czasie. Zapraszamy na spacer nieistniejącą ulicą Głuchą lat 30. XX w.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Chanajki w VR