Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zapraszamy na bezkrwawe łowy do choroszczańskiego parku, naukę zdobienia ikon w Supraślu i na spotkanie z malarstwem współczesnym w Ratuszu. W Muzeum Historycznym będzie można przekonać się, czym bawili się i w co grali nasi dziadkowie, gdy byli dziećmi. W Muzeum Karnego otworzy swoje podwoje Akademia Małego Artysty, a w Tykocinie będzie można zdobyć pierwsze szlify aktorskie pod kierunkiem Dariusza Szady-Borzyszkowskiego.

więcej o: FERIE 2018 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Co tam Panie w magazynie? Nabytki muzealne 2017

Zapraszamy do Muzeum Historycznego na spotkanie w cyklu MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW pt. „Co tam Panie w magazynie? Nabytki muzealne 2017”. Uczestnicy będą mogli zobaczyć wiele nietypowych, niezwykle ciekawych eksponatów, które w 2017 r. wzbogaciły kolekcję muzeum.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Co tam Panie w magazynie? Nabytki muzealne 2017

Dzieje papieru i papiernictwa

Muzeum Historyczne w Białymstoku zaprasza na wernisaż wystawy „Dzieje papieru i papiernictwa” przygotowanej przez Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Wystawa popularyzuje wiedzę o historii papieru i technice jego produkcji. Uczniom szkół podstawowych i gimnazjów proponujemy zwiedzanie połączone z zajęciami edukacyjnymi.

więcej o: Dzieje papieru i papiernictwa

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Jak to z papierem bywało…

Zapraszamy na sobotnie zajęcia rodzinne w Muzeum Historycznym. Tym razem tematem będzie papier – jego historia, materiały i techniki stosowane w produkcji oraz sposoby wykorzystywania gotowego papieru. Każdy z uczestników będzie mógł wykonać osobiście kartę papieru metodą czerpania.

więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Jak to z papierem bywało…

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dzieje papieru i papiernictwa

Zapraszamy do Muzeum Historycznego na spotkanie z cyklu MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW pt. „Dzieje papieru i papiernictwa”. Uczestnicy będą mogli zwiedzić z przewodnikiem najnowszą wystawę czasową, sprowadzoną z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Dzieje papieru i papiernictwa

Pierwsze dni niepodległości – KONFERENCJA NAUKOWA

Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Muzeum Wojska w Białymstoku, włączając się w ogólnopolskie obchody odzyskania niepodległości, zapraszają do udziału w konferencji „Pierwsze dni niepodległości”, która odbędzie się w Białymstoku w dniach 14–16 marca 2018 r. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji prosimy o wypełnienie arkusza zgłoszeniowego i odesłanie go drogą elektroniczną do dnia 2 stycznia 2018 r.

więcej o: Pierwsze dni niepodległości – KONFERENCJA NAUKOWA