Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Ratusz w Białymstoku

 

 

 

MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
Siedziba główna, Ratusz, Rynek Kościuszki 10
15-426 Białystok
fax. 85 740-77-39
sekretariat – tel. 85 740 77 31, kom. 509 336 930

e-mail: muzeum@muzeum.bialystok.pl

Dyrektor Muzeum: Andrzej Lechowski

najnowsze wydarzenia

31 maja 2018 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne

Informujemy, że 31 maja 2018 r. (Boże Ciało) wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne dla zwiedzających.
więcej o: 31 maja 2018 r. wszystkie oddziały Muzeum Podlaskiego w Białymstoku będą nieczynne

Koncert z prelekcją "Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu".

Zapraszamy do białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) na koncert połączony z prelekcją pt. "Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu". Wystąpią: Radosław Koper – altówka, Katarzyna Palusińska-Martynkiewicz – wiolonczela, Kamil Skorupski – saksofon, Katarzyna Makal-Żmuda – fortepian.
więcej o: Koncert z prelekcją "Tradycje ingerencji w formę utworu. Transkrypcja jako sztuka przekładu".

Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na spotkanie z prof. Jerzym Eislerem i promocję książki "Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską". Spotkanie z udziałem prof. Artura Pasko i prof. Joanny Sadowskiej.
więcej o: Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Biedermeier – udomowiony romantyzm

W cyklu Muzealne Środy dla Seniorów zapraszamy do białostockiego Ratusza na zwiedzanie wystawy „Biedermeier”. Udamy się do czasów, w których ceniono spokój i wygodę, a wolny czas poświęcano robótkom ręcznym, muzykowaniu, pisaniu listów i prowadzeniu sztambucha.
więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: Biedermeier – udomowiony romantyzm

RODZINNA NIEDZIELA W RATUSZU: Styl mieszczański nie tylko dla mieszczan. O modzie okresu Biedermeier

W XIX w. źródłem wiedzy na temat ubioru mody były ilustrowane magazyny mód. Panie mogły odnaleźć w nich wzory bogato zdobionych sukien, panowie aktualnie polecane kroje surdutów i fraków. Ważnym dopełnieniem każdego stroju były odpowiednio dobrane dodatki, akcesoria, fryzura. Jakie? Dowiesz się 3 czerwca w czasie Rodzinnej Niedzieli w Ratuszu, która poświęcimy modzie Biedermeieru.
więcej o: RODZINNA NIEDZIELA W RATUSZU: Styl mieszczański nie tylko dla mieszczan. O modzie okresu Biedermeier

Koncert kameralny w Ratuszu

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na koncert pieśni Chopina, Moniuszki, Wróbla, Paderewskiego i innych kompozytorów w wykonaniu Marty Wróblewskiej (sopran), Anny Wróbel (wiolonczela) i Małgorzaty Marczyk (fortepian).
więcej o: Koncert kameralny w Ratuszu

WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: Lalki w kulturze mieszczańskiej

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na pierwsze spotkanie w cyklu Wtorki Biedermeierowskie. Będzie można wysłuchać wykładu zatytułowanego "Lalki biedermeierowskie jako przejaw kultury mieszczańskiej pierwszej połowy XIX wieku". Wykład wygłosi Anna Kozak, historyk sztuki i kurator wystawy "Biedermeier", prezentowanej w Ratuszu.
więcej o: WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: Lalki w kulturze mieszczańskiej

Początek i... - koncert studentów UMFC i ZSM w Białymstoku

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na koncert studentów UMFC Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego w Białymstoku, kierunku Wokalistyka, specjalność Śpiew solowy/Pedagogika Wokalna oraz uczniów Zespołu Szkół Muzycznych im. I. Paderewskiego w Białymstoku, PSM II stopnia, Wydziału Wokalnego. W programie pieśni i arie CH. W. Glucka, R. Straussa, P. Czajkowskiego, S. Moniuszki, G. Bizeta, M. Bembinowa, S. Niewiadomskiego, S. Barbera.
więcej o: Początek i... - koncert studentów UMFC i ZSM w Białymstoku

WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: promocja albumu „Meble stylowe ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku"

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na kolejną edycję cyklu Wtorki Biedermeierowskie, które poświęcone będzie promocji albumu „Meble stylowe ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku". W spotkaniu wezmą udział autorzy wydawnictwa: Anna Dąbrowska i Jerzy Ostapczuk z Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.
więcej o: WTORKI BIEDERMEIEROWSKIE: promocja albumu „Meble stylowe ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku"

MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Ocalone skarby

Zapraszamy seniorów na spotkanie na wystawie archeologicznej "Ocalone skarby". O zabytkach przekazanych do Muzeum Podlaskiego w Białymstoku przez osoby prywatne i instytucje opowiedzą kuratorzy wystawy - Katarzyna Rusin i Ireneusz Kryński.
więcej o: MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Ocalone skarby