Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

Ratusz w Białymstoku

 

 

 

MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
Siedziba główna, Ratusz, Rynek Kościuszki 10
15-426 Białystok
centrala - tel. 85 74-214-73, tel. 85 74-214-40, fax. 85 740-77-39
sekretariat – tel. 85 740 77 31, kom. 509 336 930

e-mail: muzeum@muzeum.bialystok.pl

Dyrektor Muzeum: Andrzej Lechowski

najnowsze wydarzenia

60+ Kultura

W dniach 23-24 września 2017 r. Muzeum Podlaskie zaprasza osoby 60+ do korzystania ze specjalnej oferty warsztatów, prelekcji i wystaw w obniżonych cenach lub całkowicie zwolnionych z opłat.
więcej o: 60+ Kultura

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Świat toruńskiego piernika

Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 4-6 lat do białostockiego Ratusza na spotkanie z cyklu Maluchy w Krainie Sztuki. Ciekawie będzie zgodnie z tradycją, a tym razem również pachnąco i smakowicie - wszystko za sprawą piernikowych warsztatów i wystawy Świat Toruńskiego Piernika.
więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Świat toruńskiego piernika

MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Świat toruńskiego piernika

Zapraszamy do białostockiego Ratusza Muzealną Środę dla Seniorów. W programie oprowadzanie po wystawie "Świat toruńskiego piernika" i warsztaty pieczenia pierników ozdobnych.
więcej o: MUZEALNA ŚRODA DLA SENIORÓW: Świat toruńskiego piernika

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Muzealni detektywi na tropie

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w wybrane niedziele o godz. 12.00 na zajęcia interaktywne, na których zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu edukacyjnego „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa”, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne! Ruszyły już zapisy na październik!
więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Muzealni detektywi na tropie

SOBOTA RODZINNA W RATUSZU: Świat toruńskiego piernika

W trakcie warsztatów samodzielnie wykonamy ozdobne pierniki! Na wystawie „Świat toruńskiego piernika” poznamy 600-letnią historię wypieku Katarzynek, zobaczymy statek handlowy, którym transportowano przyprawy korzenne, odwiedzimy średniowieczny kram i dowiemy się, jak zostać mistrzem piernikarskim.
więcej o: SOBOTA RODZINNA W RATUSZU: Świat toruńskiego piernika

Tydzień Dziecka w Białymstoku

W dniach 8–15 października 2017 r. już po raz szósty organizujemy TYDZIEŃ DZIECKA W BIAŁYMSTOKU, przypominając tym przedwojenną białostocką tradycję. Zapraszamy grupy szkolne i dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w bogatym programie kulturalnym przygotowanym przez instytucje uczestniczące w projekcie.
więcej o: Tydzień Dziecka w Białymstoku

Świat toruńskiego piernika - warsztaty interaktywne w Ratuszu

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na warsztaty interaktywne towarzyszące wystawie Świat Toruńskiego Piernika. Grupy zorganizowane i osoby indywidualne, dzieci i dorośli – wszyscy mogą osobiście wypiec pamiątkowy piernik!
więcej o: Świat toruńskiego piernika - warsztaty interaktywne w Ratuszu

Świat toruńskiego piernika - wystawa w Ratuszu

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na wystawę Świat Toruńskiego Piernika. Wystawa czynna od 14 lipca do 31 października 2017 r.
więcej o: Świat toruńskiego piernika - wystawa w Ratuszu

MISTRZOWIE POLSKIEGO RYSUNKU - WYSTAWA W MIŃSKU

Muzeum Podlaskie w Białymstoku i Muzeum Okręgowe w Suwałkach przygotowały wystawę „Mistrzowie polskiego rysunku” prezentowaną w Narodowym Muzeum Sztuki Republiki Białorusi w Mińsku.
więcej o: MISTRZOWIE POLSKIEGO RYSUNKU - WYSTAWA W MIŃSKU