Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

Ratusz w Białymstoku

 

MUZEUM PODLASKIE W BIAŁYMSTOKU
Siedziba główna, Ratusz, Rynek Kościuszki 10
15-426 Białystok
tel. 85 740 77 31 
sekretariat – kom. 509 336 930
e-mail: muzeum@muzeum.bialystok.pl


Dyrektor Muzeum: dr Waldemar F. Wilczewski 

Aktualności

1 Podlaska Konferencja Archeologiczna. Wyniki badań archeologicznych obszaru województwa podlaskiego i terenów sąsiednich w latach 2020-2022

Konferencja naukowa zorganizowana w białostockim Ratuszu przez Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Wydarzenie podsumowujące ostatnie dwa lata badań prowadzonych na Podlasiu i terenach sąsiednich, które przyniosły szereg niezwykłych odkryć.
więcej o: 1 Podlaska Konferencja Archeologiczna. Wyniki badań archeologicznych obszaru województwa podlaskiego i terenów sąsiednich w latach 2020-2022

Koncerty na głos i obraz

Cykl muzycznych spotkań przygotowany przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku wraz z Wydziałem Instrumentalno-Pedagogicznym, Edukacji Muzycznej i Wokalistyki białostockiej Filii Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Zapraszamy w środę 29 marca 2023 r. o godz. 18.00 do Ratusza w Białymstoku.
więcej o: Koncerty na głos i obraz

RODZINNE WEEKENDY – W świecie symboli, kolorów i kwiatów

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4–12 lat wraz z opiekunami. Zapraszamy do białostockiego Ratusza o godz. 11.00.
więcej o: RODZINNE WEEKENDY – W świecie symboli, kolorów i kwiatów

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ukraina przed wiekami”

W niedzielę 16 kwietnia o godz. 16.00 zapraszamy do białostockiego Ratusza na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji prezentującej dzieła ręki ludzkiej z okresu obejmującego sześć tysiącleci.
więcej o: Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Ukraina przed wiekami”

Prezentacje na brytyjskim dworze 1898–1929

Wystawy prezentuje fotografie powstałe w słynnym londyńskim zakładzie fotograficznym Lafayette, które ukazują przedstawicieli elity Imperium Brytyjskiego, a wśród nich młode debiutantki, arystokratów, dyplomatów czy indyjskich władców.
więcej o: Prezentacje na brytyjskim dworze 1898–1929

Ukraina przed wiekami

Ekspozycja jest niezwykłą prezentacją zabytków archeologicznych odnalezionych przypadkowo bądź w trakcie wykopalisk, które od połowy XIX w. po II wojnę światową przekazywali do krakowskiego Muzeum Archeologicznego Polacy mieszkający na Wołyniu, Rusi Czerwonej, Podolu, Bracławszczyźnie i Kijowszczyźnie oraz prowadzący tam badania uczeni z Krakowa.
więcej o: Ukraina przed wiekami