Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego

Kalendarz wydarzeń MPB

wydarzenia

UWAGA! Zmiana godzin otwarcia dla zwiedzających ekspozycję w Ratuszu w Białymstoku

Ratusz czynny będzie:
we wtorek 25 czerwca 2019 r. – do godz. 16.00, w środę 26 czerwca 2019 r. – do godz. 16.00, w czwartek 27 czerwca 2019 r. – do godz. 15.00, w piątek 28 czerwca 2019 r. – do godz. 14.00

więcej o: UWAGA! Zmiana godzin otwarcia dla zwiedzających ekspozycję w Ratuszu w Białymstoku

WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę warsztatów, gier i spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza w Białymstoku, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie, Muzeum Ikon w Supraślu, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy i Muzeum w Bielsku Podlaskim.

więcej o: WAKACJE w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Zapraszamy do Oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku w wybrane weekendy od stycznia do grudnia 2019 r. na specjalnie przygotowane spotkania.
Program>>>

więcej o: 7 muzealnych weekendów na 70-lecie Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

BIAŁOSTOCKI JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI 2019

W niedzielę, 23 czerwca, w godz. 10.00 – 16.00 zapraszamy na Białostocki Jarmark Świętojański 2019 Na placu wokół białostockiego Ratusza (Rynek Kościuszki 10) wystawcy będą oferowali tradycyjne polskie oraz litewskie wędliny, sery, chleby, kwasy, ciasta i sękacze, ręcznie wyrabiane cukry, obwarzanki, miody, zioła i przyprawy, oleje, nalewki, miody pitne, kiszonki, soki, a także rękodzieło – obrusy, koronki, ceramika i szkło wyroby z wikliny i drewna, naturalne kosmetyki i wiele innych atrakcyjnych towarów.

więcej o: BIAŁOSTOCKI JARMARK ŚWIĘTOJAŃSKI 2019

MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: „Obraz z wojennego szlaku – Syberia Tatiszczewo, Monte Cassino, Londyn, Białystok”

Zapraszamy 26 czerwca o godz. 11.00 do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego na spotkanie z Piotrem Sawickim juniorem, synem sławnego białostoczanina Piotra Sawickiego – twórcy Teatru Lalek, fotoreportera II korpusu gen. W. Andersa, autora obrazu Matki Boskiej Ostrobramskiej.

więcej o: MUZEALNE ŚRODY DLA SENIORÓW: „Obraz z wojennego szlaku – Syberia Tatiszczewo, Monte Cassino, Londyn, Białystok”

Spotkanie z Magdaleną Stopą – autorką książki „Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy”

Zapraszamy do Domu Talmudycznego w Tykocinie 29 czerwca 2019 r. o godz. 18.00 na spotkanie autorskie z Magdaleną Stopą i promocję książki „Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy”.

więcej o: Spotkanie z Magdaleną Stopą – autorką książki „Podwaliny. Drewniane domy Podlasia i ich mieszkańcy”

CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA

Wystawa prac, wykonanych w trakcie X Międzynarodowych Warsztatów Ikonopisów, we wrześniu 2018 r., w Nowicy. W dwutygodniowym plenerze wzięli udział malarze z Polski, Ukrainy, Litwy i Serbii. Wernisaż w sobotę 29 czerwca 2019 r. o godz. 16.00.

więcej o: CZAS ŚMIERCI / CZAS ŻYCIA

W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w niedzielę 7 lipca 2019 r. o godz. 11.00 na spotkanie na wystawie „W kręgu Branickich”, które poprowadzi autorka ekspozycji – historyk sztuki Anna Dąbrowska

więcej o: W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

Zapraszamy do białostockiego Ratusza w niedzielę 4 sierpnia 2019 r. o godz. 10.00 na spotkania na wystawie „W kręgu Branickich”, które poprowadzi autorka ekspozycji – historyk sztuki Anna Dąbrowska

więcej o: W KRĘGU BRANICKICH – kuratorskie oprowadzanie po ekspozycji

NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Ekologiczne torby zdobione motywami z makatek

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat – zdobienie ekologicznych toreb motywami zaczerpniętymi z podlaskich makatek. Zapraszamy 23 czerwca 2019 r. o godz. 12.00.

więcej o: NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: Ekologiczne torby zdobione motywami z makatek