#PomagamyUkrainie

Od 15 marca 2022 r. obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Podstawą do bezpłatnego wejścia jest dokument potwierdzający opuszczenie Ukrainy i wjazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r.

więcej o: #PomagamyUkrainie

Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – wrzesień 2022

W zeszłym roku Muzeum Podlaskie w Białymstoku rozpoczęło nowy cykl pod hasłem „Zabytek miesiąca”. Przez okres jednego miesiąca w holu białostockiego Ratusza prezentowany jest wyjątkowy eksponat, którego na co dzień nie można oglądać na wystawach.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – wrzesień 2022

Konkurs ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” pod hasłem ŻYĆ W PRAWDZIE

Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim już po raz XVII zaprasza dzieci i młodzież z całego świata do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, poświęconym Papieżowi Polakowi.

więcej o: Konkurs ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka” pod hasłem ŻYĆ W PRAWDZIE

Sybilla 2021

Z wielką przyjemnością i dumą możemy poinformować, że nasz kolega Hubert Lepionka otrzymał wyróżnienie w konkursie Sybilla 2021 w kategorii muzealnych projektów badawczych. Wśród wielu nadesłanych zgłoszeń projekt “Mogiłki pogranicza. Weryfikacja cmentarzysk ze stelami wpisanych do rejestru zabytków województwa podlaskiego” został doceniony przez komisję konkursową.

więcej o: Sybilla 2021

Kadisz dla biblioteki tykocińskiej

W babińcach Wielkiej Synagogi w Tykocinie prezentujemy wystawę prac malarskich i rzeźbiarskich Wiesława Szumińskiego.

więcej o: Kadisz dla biblioteki tykocińskiej

Zapraszamy na spotkanie autorskie z prof. zw. dr hab. Wojciechem Stefanem Sobańcem, które rozpocznie się o godz. 18.00.

więcej o: „Z okna na Bojarach” – spotkanie z autorem książki prof. zw. dr hab. Wojciechem Stefanem Sobańcem

Weekend seniora z kulturą

W dniach 1-2 października 2022 r. rozpocznie się „Weekend seniora z kulturą”. Kampania skierowana jest do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania.

więcej o: Weekend seniora z kulturą

Rzeczne miasto portowe – Tykocin – spacer historyczny

Uczestnicy spaceru w towarzystwie pracowników Muzeum w Tykocinie udadzą się szlakiem, nowopowstałej ścieżki edukacyjnej wzdłuż brzegu rzeki Narwi.

więcej o: Rzeczne miasto portowe – Tykocin – spacer historyczny

Sejmik Bielski

„Nierówności ekonomiczne wśród szlachty podlaskiej” to temat najbliższego spotkania, którego prelegentami będą dr hab. Piotr Guzowski oraz dr Radosław Poniat z Wydziału Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu w Białymstoku. Zapraszamy o godz. 17.00.

więcej o: Sejmik Bielski

Colloquia Braniciana – Muzyka

Colloquia Braniciana to cykl popularyzujący dokonania rodu Branickich herbu Gryf na Podlasiu oraz dzieje i kulturę osiemnastowiecznej Rzeczypospolitej. Zapraszamy do białostockiego Ratusza o godz. 17.00.

więcej o: Colloquia Braniciana – Muzyka