#PomagamyUkrainie

Od 15 marca 2022 r. obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnego wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Podstawą do bezpłatnego wejścia jest dokument potwierdzający opuszczenie Ukrainy i wjazd na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w okresie od dnia 24 lutego 2022 r.

więcej o: #PomagamyUkrainie

Kampania „Puste Ramy”

Muzeum Podlaskie w Białymstoku włącza się do kampanii „Puste Ramy”, która przypomina o dobrach kultury utraconych przez państwo polskie w czasie II wojny światowej. Inicjatorem akcji jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

więcej o: Kampania „Puste Ramy”

Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – styczeń 2023

W styczniu prezentujemy Wam wyjątkowy srebrny naszyjnik odkryty w miejscowości Czarna Wielka datowany na koniec XI – połowę XII w.

więcej o: Muzeum Podlaskie w Białymstoku prezentuje ,,Zabytek miesiąca” – styczeń 2023

Ferie 2023 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Zapraszamy dzieci do spędzenia ferii w oddziałach Muzeum Podlaskiego. Przygotowaliśmy interesujące propozycje dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych.

więcej o: Ferie 2023 w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

Spotkanie kolędowe w Muzeum Podlaskim

Zapraszamy na spotkanie kolędowe. W programie wykład krytyka literackiego Waldemara Smaszcza pt. Czterysta lat polskiej kolędy. Prelekcji towarzyszyć będzie koncert kolęd w wykonaniu: Marty Wróblewskiej – sopran, Doroty Rosłaniec – sopran, Małgorzaty Marczyk-Wojciak – fortepian

więcej o: Spotkanie kolędowe w Muzeum Podlaskim

Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jego Muzeum w Okopach

Wystawa plenerowa prezentująca ideę utworzenia Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przez Fundację im. Ks. Jerzego Popiełuszko „Dobro” oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Wernisaż odbył się 4 listopada 2022 r. o godz. 12.00 na dziedzińcu przed białostockim Ratuszem.

więcej o: Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko i Jego Muzeum w Okopach

Kafle supraskie

Wystawa prezentuje zabytki pochodzące z badań archeologicznych, poszukiwań i przypadkowych znalezisk podczas prac terenowych prowadzonych na terenie monasteru pod wezwaniem Przenajświętszej Bogarodzicy w Supraślu i w jego okolicach.

więcej o: Kafle supraskie

PIERWSZA RZECZPOSPOLITA W ZBIORACH ZAMKU MALBORSKIEGO (XVII-XVIII W.)

Na wystawie prezentowane są najciekawsze zabytki ze zbiorów Muzeum Zamkowego w Malborku, wśród nich znajdziemy m. in. numizmaty, wyroby z metalu, grafikę i kartografię.

więcej o: PIERWSZA RZECZPOSPOLITA W ZBIORACH ZAMKU MALBORSKIEGO (XVII-XVIII W.)

RODZINNE WEEKENDY – Uczucia, więzi, relacje i inne inspiracje

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4–6 lat. Zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego o godz. 11.00.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Uczucia, więzi, relacje i inne inspiracje

RODZINNE WEEKENDY – Tajemnicze kody, czyli technologia ze sztuką za pan brat

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 7–12 lat. Zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego o godz. 11.00.

więcej o: RODZINNE WEEKENDY – Tajemnicze kody, czyli technologia ze sztuką za pan brat