Komunikat
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w dniach od 4 do 12 marca 2021 r. jest nieczynne dla zwiedzających. Przepraszamy
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w dniach od 4 do 12 marca 2021 r. jest nieczynne dla zwiedzających. Przepraszamy
Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty online przygotowanej przez Muzeum Podlaskie w Białymstoku. Wirtualnie można zwiedzić nasze Oddziały, poznać wystawy i zbiory. Prezentujemy zabytkowe wnętrza i muzealne kolekcje, a także ciekawostki edukacyjne. Odwiedźcie nas wirtualnie!
Nadszedł czas, by przedstawić Państwu wyniki konkursu literackiego „Wolność na 102”. Dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali do nas swoje prace. Każda z nich była wyjątkowa, a ich lektura była przyjemnością. Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w dalszej twórczości.
Zachęcamy do zapoznania się z platformą edukacyjną powstałą w ramach projektu „Sztuka bez granic etap II”. To tu można znaleźć między innymi filmy o Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, arkusze edukacyjne dla dzieci w różnym wieku, audiobooki, czy filmy animowane dla najmłodszych. Zachęcamy do korzystania!
W roku 2021 Muzeum w Bielsku Podlaskim rozszerza profil swojej działalności oraz zmienia nazwę na Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. W związku z tym zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym pod hasłem “Moje Muzeum Obojga Narodów”.
Dawna letnia rezydencja hetmana Jana Klemensa Branickiego, w której mieści się Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odzyskuje barokowy blask.
Z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Muzeum w Tykocinie zaprasza na wystawę czasową poświęconą postaci Zygmunta Franciszka Straszewicza.
W babińcach Synagogi zostały wyeksponowane dwadzieścia cztery obrazy z kolekcji Muzeum w Tykocinie ilustrujące zarówno historyczny świat sztetl jak i współczesną rzeczywistość przestrzeni synagogalnej i jej zabytkowego otoczenia. Prezentowane są dzieła artystów: Józefa Charytona, Tadeusza Bołoza, Artura Chacieja i Grzegorza Radziewicza. Zapraszamy.
Zapraszamy na wystawę „W Polskę idziemy… Bielsk Podlaski w dwudziestoleciu międzywojennym”. To opowieść o wielokulturowym mieście, jego mieszkańcach i panujących wśród nich nastrojach.
Wystawa w białostockim Ratuszu poświęcona będzie prezentacji fajansu angielskiego od połowy XVIII do XIX wieku. Przedstawimy na niej część kolekcji prywatnej Profesora Wojciecha W. Kowalskiego, wybitnego kolekcjonera i znawcy europejskiej ceramiki, który zgromadził jedyny w naszym kraju liczny zbiór angielskiej ceramiki.