Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Muzeum Podlaskie przygotowało na nadchodzące wakacje bogatą ofertę zajęć interaktywnych, gier terenowych, spacerów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Zapraszamy grupy zorganizowane i osoby indywidualne do korzystania z propozycji Ratusza, Muzeum Historycznego, Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku oraz do Muzeum w Tykocinie i Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy.

więcej o: Wakacje 2018 w Muzeum Podlaskim

Jak powstaje ikona – wakacyjne warsztaty dla osób indywidualnych

Zapraszamy osoby indywidualne do Muzeum Ikon w Supraślu na wakacyjne warsztaty „Jak powstaje ikona”. Zaczniemy od polerowania desek, skopiujemy rysunek, pomalujemy temperami. Na warsztaty zapraszamy w każdy wtorek, środę i piątek (do 31 sierpnia 2018) – w godz. 10.00–16.00.

więcej o: Jak powstaje ikona – wakacyjne warsztaty dla osób indywidualnych

Ponad czasem i przestrzenią – wystawa w Muzeum w Tykocinie

Muzeum w Tykocinie zaprasza do Domu Talmudycznego na wystawę „Ponad czasem i przestrzenią” prezentującą obrazy i grafiki białostockiego plastyka Grzegorza Radziewicza. Wernisaż 21 lipca 2018 r. o godz. 18.00

więcej o: Ponad czasem i przestrzenią – wystawa w Muzeum w Tykocinie

Jak kochać dziecko według Korczaka

Muzeum w Tykocinie zaprasza dzieci w wieku od 7 lat na warsztaty teatralne prowadzone przez reżysera teatralnego Dariusza Szadę-Borzyszkowskiego. Zajęcia będą się odbywały od 16 lipca do 28 lipca w godz. 10.00 – 12.30. W trakcie zajęć uczestnicy będą pracować nad dykcją, artykulacją i interpretacją tekstów literackich Janusza Korczaka. Na finał warsztatów zaprezentują publiczności sceniczny efekt dwutygodniowej pracy.

więcej o: Jak kochać dziecko według Korczaka

Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

Muzeum w Tykocinie zaprasza dzieci i młodzież w wieku 12 – 18 lat na spacer historyczny śladami Zycha Bujnowskiego – malarza i żołnierza, który związał swoje życie z Tykocinem. Finałem wędrówki po mieście będzie wykonanie własnego pejzażu w plenerze.

więcej o: Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

W dwie godziny przez stulecie Tykocina – gra terenowa

Wiecie wszystko o Tykocinie? Udowodnimy Wam, że miasto to skrywa wiele tajemnic. Swoimi sekretami podzielą się zarówno Wielka Synagoga, Pomnik Stefana Czarnieckiego, Kościół p.w. Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie, jak i Alumnat, Zamek oraz Pomnik Orła Białego. W trakcie naszej gry uczestnicy poznają historię miasta oraz wykonają ciekawe zadania.

więcej o: W dwie godziny przez stulecie Tykocina – gra terenowa

W sklepie kolonialnym

Muzeum Historyczne w Białymstoku zaprasza w sierpniu do sklepu kolonialnego. Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jaki był asortyment przedwojennych sklepów kolonialnych, skąd pochodziły sprzedawane w nich towary. Wcielając się w rolę kupca korzennego, każdy będzie mógł odbyć w wyobraźni podróż do Indii – ojczyzny pieprzu, słynącego z ziela angielskiego Meksyku czy Maroka, pod którego słońcem zieleniły się liście wawrzynu. Zajęcia adresowane są do grup zorganizowanych.

więcej o: W sklepie kolonialnym

Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

więcej o: Zych Bujnowski – jego miejsca i pejzaże

SALON BUJNOWSKIEGO: Nie tak miało wyglądać to spotkanie

Zapraszamy do Domu Talmudycznego w Tykocinie na spotkanie historyczno-artystyczne z cyklu Salon Bujnowskiego poświęcone Zygmuntowi Kościelskiemu, zmarłemu kilka miesięcy temu dziennikarzowi i pisarzowi, wiernemu Tykocinowi, jego historii i tradycji. Wspominać zmarłego będą jego przyjaciele.

więcej o: SALON BUJNOWSKIEGO: Nie tak miało wyglądać to spotkanie

Taneczne wakacje 2018

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na Taneczne wakacje 2018. Tygodniowy cykl zajęć w sierpniu 2018 r. poświęcony będzie historii tańca oraz jego obecności w muzyce, malarstwie i rzeźbie.

więcej o: Taneczne wakacje 2018