Pierwsza konferencja z cyklu Symposium Branicianum

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania propozycji referatów na pierwszą konferencję z cyklu Symposium Branicianum zatytułowaną ,,Jan Klemens Branicki – splendor i miraż”.

więcej o: Pierwsza konferencja z cyklu Symposium Branicianum

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH FOTOGRAFICZNYCH I FILMOWYCH!

Konkursy skierowane są do wszystkich chętnych. Każdy znajdzie coś dla siebie!
Zadania są proste, a nagrody atrakcyjne!

więcej o: ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSACH FOTOGRAFICZNYCH I FILMOWYCH!

PLENEROWA PROJEKCJA FILMU „NOSFERATU. SYMFONIA GROZY”

W Muzeum Historycznym zaczynamy cykl spotkań z dreszczykiem, pod chwytliwą nazwą „Historyczne wieczory grozy”. 25 września zapraszamy na projekcję filmu, która odbędzie się na dziedzińcu naszego muzeum.

więcej o: PLENEROWA PROJEKCJA FILMU „NOSFERATU. SYMFONIA GROZY”

Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 7 – 12 lat w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego. Zapraszamy o godz. 11.00.

więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM RZEŹBY: W świecie wybitnych pisarzy – Ryszard Kapuściński

SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Serwus szkoło!

Zajęcia interaktywne dzieci w wieku 6 – 10 lat w Muzeum Historycznym w Białymstoku. Zapraszamy o godz. 11.00.

więcej o: SOBOTA RODZINNA W MUZEUM HISTORYCZNYM: Serwus szkoło!

MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Wyprawa nad morze

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat w białostockim Ratuszu. Zapraszamy o godz. 12.00.

więcej o: MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Wyprawa nad morze

PRZEMIENIENIE | JERZY NOWOSIELSKI, LEON TARASEWICZ

Zapraszamy do Muzeum Ikon w Supraślu na ekspozycję prezentującą Ikonę ,,Przemienienia” na Górze Tabor autorstwa Jerzego Nowosielskiego ze zbiorów Muzeum KUL w relacji z koncepcją „site-specific” przygotowaną przez Leona Tarasewicza.

więcej o: PRZEMIENIENIE | JERZY NOWOSIELSKI, LEON TARASEWICZ

LATA SZKOLNE ZOFII BIAŁYNICKIEJ BIRULA

Za sprawą Pana Lecha Pileckiego Muzeum w Bielsku Podlaskim wzbogaciło się o cenną kolekcję kogutów w postaci figurek i rzeźb zebranych przez Panią Zofię Białynicką – Birulę, która przez wiele lat była związana z naszym miastem. Serdecznie zapraszamy na wystawę poświęconą Pani Zofii oraz jej kogutom.

więcej o: LATA SZKOLNE ZOFII BIAŁYNICKIEJ BIRULA

W POLSKĘ IDZIEMY…BIELSK PODLASKI W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM

Muzeum w Bielsku Podlaskim serdecznie zaprasza od 10 lipca 2020 r. na wystawę „W Polskę idziemy… Bielsk Podlaski w dwudziestoleciu międzywojennym”. To opowieść o wielokulturowym mieście, jego mieszkańcach i panujących wśród nich nastrojach.

więcej o: W POLSKĘ IDZIEMY…BIELSK PODLASKI W DWUDZIESTOLECIU MIĘDZYWOJENNYM

WOKÓŁ SYNAGOGI

W babińcach Synagogi zostały wyeksponowane dwadzieścia cztery obrazy z kolekcji Muzeum w Tykocinie ilustrujące zarówno historyczny świat sztetl jak i współczesną rzeczywistość przestrzeni synagogalnej i jej zabytkowego otoczenia. Prezentowane są dzieła artystów: Józefa Charytona, Tadeusza Bołoza, Artura Chacieja i Grzegorza Radziewicza. Zapraszamy.

więcej o: WOKÓŁ SYNAGOGI