RODZINNE WEEKENDY – Patent na sztukę

17 lutego 2024 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat wraz z opiekunami
18 lutego 2024 r., godz. 11.00 – zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Artyści tworzą dzieła posługując się różnymi znanymi technikami, ale tylko nieliczni wymyślają własne sposoby na sztukę. Do tego grona zaliczamy Waldemara Reguckiego, twórcę cynografów.

Metalowe płyty, a na nich wzory liter, cyfr, znaków. Jedne wypukłe, inne wklęsłe. Powierzchnie płyt mienią się kolorami, choć artysta nie użył farb. To cynografy. Te nietypowe grafiki zobaczymy na wystawie prac artysty Waldemara Reguckiego pt. CYNO_GRAFY. Układ ekspozycji pozwoli nam na prześledzenie procesu ich powstawania – od wyboru płyty, przez jej barwienie, aż do pojawienia się na niej wzoru. Tak właściwie powstają matryce, które znamy z różnych technik graficzny, ale te nie służą do robienia z nich odbitek. Każda taka praca to pojedynczy, unikatowy egzemplarz, jedyny taki na świecie. Zapraszamy na spotkanie z tą niezwykłą techniką artystyczną!

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862