32. Jarmark Dominikański

Jarmark Dominikański to impreza na trwałe wpisana w kulturalno-rozrywkowy krajobraz Podlasia. Od samego początku odbywa się przy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, tradycyjnie w pierwszą niedzielę sierpnia. Tegoroczny XXXII Jarmark Dominikański rozpoczyna się 1 sierpnia o godzinie 10.00, kiedy to otwierają się stragany oferujące wyroby rękodzielnicze i produkty spożywcze, w tym regionalne specjały: słodkie wypieki, miody, kruszewskie „herbowe” ogórki czy babkę ziemniaczaną.

Najmłodsi będą mieli do dyspozycji strefę gier i zabaw, a amatorzy motoryzacji będą mogli podziwiać stare automobile. Od godziny 13.00 przybyłym gościom czas uprzyjemnią występy folklorystycznych i rockowych zespołów muzycznych. Imprezę zakończy występ Szymona Wydry & Carpe Diem.

Muzeum Wnętrz Pałacowych poza stałą ekspozycją zaprasza na niezwykle interesującą wystawę rekonstrukcji strojów dziecięcych z XVII–XIX wieku.