BAJANIE O FAJANSIE, SZKLE I PORCELANIE – nowy cykl zajęć interaktywnych w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy

Zajęcia kierowane są do grup zorganizowanych, w przedziale wiekowym od 6 do 15 lat.

Celem spotkań jest rozwijanie u uczestników twórczej ekspresji, kształtowanie wyobraźni i myślenia twórczego. Spotkania składają się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej, w trakcie prezentacji, zapoznamy z podstawami  różnych technik wykonywania i ręcznego zdobienia wyrobów ceramicznych oraz szklanych w minionych epokach. Następnie uczestnicy, poprzez kontakt z zabytkami rzemiosła artystycznego znajdującymi się na ekspozycji, zapoznają się z rodzajami zdobienia na poszczególnych tworzywach: fajansie, szkle i porcelanie. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik zaprojektuje i wykona swój własny, niepowtarzalny pojemnik na drobiazgi.

Czas trwania: 60 – 90 min.

Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku w godz. 10.00 – 13.30