Biało–czerwona majówka w kulturalnym kolażu

3 maja 2023 r., godz. 11.00 | dziedziniec przed białostockim Ratuszem, Rynek Kościuszki 10

3 maja Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Podlaski Instytut Kultury oraz Muzeum Podlaskie w Białymstoku zapraszają na biało–czerwoną majówkę przed białostocki Ratusz. To okazja, by wspólnie świętować 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To pierwsza konstytucja w Europie i druga – po amerykańskiej – na świecie. Często mówi się, że przejawiła się w niej dusza polskiego narodu.

W środę 3 maja, przed wejściem do białostockiego Ratusza, siedziby głównej  Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, od godziny 11.00 będzie można dostać flagę, przypiąć biało–czerwone kokardy narodowe, posłuchać znanych patriotycznych utworów i przejrzeć historyczne wydawnictwa. Dzieci zapraszamy do udziału w biało–czerwonych animacjach. To okazja by świętować razem, radośnie i z kulturalnym zacięciem.