Brańskie skarby. Archeologiczne wędrówki w przeszłość

BRAŃSKIE SKARBY.
ARCHEOLOGICZNE WĘDRÓWKI W PRZESZŁOŚĆ

Wernisaż wystawy odbędzie się w niedzielę 26 września 2021 r. o godz. 15.00 w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku, ul. Armii Krajowej 7.

Dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Dyrektor Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku zapraszają na wystawę ,,Brańskie skarby. Archeologiczne wędrówki w przeszłość”. Pod tym nieco tajemniczym i wiele obiecującym tytułem kryje się ekspozycja, która poprowadzi nas na wędrówkę w przeszłość Brańska i okolic. Przeszłość odkrywaną zarówno dzięki przypadkowym znaleziskom, jak i prowadzonym przez wiele lat naukowym pracom archeologicznym. Temat zwizualizują plansze prezentujące w interesujący sposób najciekawsze materiały oraz zdjęcia z prac terenowych - wykopalisk. Atrakcją będzie pokaz oryginalnych zabytków ze zbiorów Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, wśród nich słynnego skarbu z Brańska, który obejrzeć będzie można w dniu wernisażu.

W programie:

- prelekcja Ireneusza Kryńskiego „Opowieść o skarbach”

- rozstrzygnięcie konkursu „Na Zamczysku”

- pokaz wypieku podpłomyków w wykonaniu pracowników Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej

Wystawa przygotowana przez Dział Archeologii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku

Komisarz wystawy, teksty: Ireneusz Kryński