Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI

DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI 2017

w Muzeum Podlaskim w Białymstoku

ZAPRASZAMY

22 kwietnia 2017 r. o godz. 12.00

do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

 

Muzeum Podlaskie już po raz trzeci dołącza do ogólnopolskiej akcji DZIEŃ WOLNEJ SZTUKI. Jego ideą jest zachęcenie zwiedzających do kontemplowania sztuki, do nieśpiesznego jej smakowania i samodzielnego, bez kompleksów, interpretowania, odkrywania historii, którą każdy obiekt ma do opowiedzenia.
22 kwietnia, dokładnie w południe, zapraszamy do wzięcia udziału w niecodziennej formie zwiedzania muzealnych ekspozycji. Pragniemy, w ciągu trwającej godzinę akcji, zachęcić uczestników, by przyjrzeli się 4 wybranym zabytkom i powoli je oglądając zastanowili się nad tym, co widzą, jakie emocje to w nich wywołuje. Jedyne co należy zrobić to przyjść z otwartym umysłem i chęcią przeżycia przygody.
Tego dnia zapraszamy do Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku na “Białowieskie inspiracje”. Zaprezentujemy kilka najciekawszych obrazów znanych białostockich malarzy, powstałych w trakcie Ogólnopolskich Plenerów Białowieskich. Pokażemy również archiwalne fotografie upamiętniające tamte wydarzenia.

Puszcza Białowieska, jedyny obszar leśny w Europie zachowany w naturalnym stanie, od dawna fascynowała kolejne pokolenia artystów. Nie dziwi więc, że właśnie to miejsce wybrało białostockie środowisko plastyczne organizując od 1965 r. doroczne spotkania artystów malarzy z całego kraju. W puszczańskich zakamarkach postanowili szukać inspiracji do swoich nowych prac.

Wstęp wolny.