Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego
współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Kalendarz wydarzeń MPB

Koncert Alicji Grabowskiej – Ogród pełen sztuki

30 lipca 2022 r., godz. 18.30
ogród przy Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, ul. Świętojańska 17

Alicja Grabowska to aktorka, wokalistka, performerka, autorka tekstów, reżyser, autorka projektów z zakresu wielokulturowości Podlasia, creative leader w zespole Chanajki. Absolwentka kierunku aktorskiego Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, WSL w Białymstoku, stypendystka MKiDN.

Tworzy projekty z pogranicza kultur i sztuk wizualnych promujące ideę dialogu i tolerancji w mieście zróżnicowanym kulturowo, zrealizowane m.in. z grantów Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Najnowsze powstały z fascynacji nurtem tango nuevo oraz electrotango i są poszukiwaniem alternatywnych źródeł muzyki na Podlasiu. Łączą je z muzyką elektroniczną oraz autorskimi tekstami nadającymi uniwersalny, świeży kontekst wypowiedzi. Jej projekt BIAŁOSTOCKI zrealizowany został w ramach stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku dla twórców profesjonalnych w kategorii muzyka. Jest kontynuacją wieloletnich poszukiwań i sięga do twórczości urodzonego w Białymstoku, jednego z największych kompozytorów muzyki Dwudziestolecia, Z. Białostockiego i jego żony Z. Białostockiej.

W narracji wizualnej artystka chętnie sięga po tematykę ochrony dziedzictwa architektonicznego Białegostoku (min. Nora Ney- bilet w jedną stronę) W swoich projektach poszukuje kobiecego spojrzenia na muzykę i relacje we współczesnym świecie współpracując z Rafałem Grabowskim, instrumentalistą, kompozytorem min muzyki filmowej, aranżerem i pedagogiem.

*Wejściówka płatna 4 zł – do nabycia w kasie Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku, od 15 lipca

Więcej informacji pod numerem tel. 509 336 862

Patronat medialny:

Niebieskie logo TVP3 Białystok

Niebieski logotyp z białym napisem nasze miasto

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zadanie „Organizacja koncertów w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego pt. Ogród pełen sztuki”