Koncert z cyklu Capella Braniciana

Pałacyk Branickich w Choroszczy

18 września 2022 r., niedziela, godz. 12.00, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, ul. Pałacowa 2

wejście na podstawie biletu wstępu do Muzeum

Wykonawcy:

Rafael Gabriel Przybyła – obój barokowy

Amadeusz Buczyński – skrzypce barokowe

Anna Krzysztofik-Buczyńska – klawesyn

Program:

Johan Helmich Roman

Sonata triowa g-moll na skrzypce, obój i basso continuo

Heinrich Ignaz Franz von Biber

Passacaglia g-moll na skrzypce solo

William Babell

Sonata F-dur na obój i basso continuo

Georg Friedrich Händel

Suita g-moll, HWV 434

Georg Philipp Telemann

Sonata triowa B-dur na skrzypce, obój i basso continuo

Zapraszamy na koncert muzyki barokowej z cyklu Capella Braniciana w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy. To najnowsza inicjatywa Muzeum Podlaskiego nawiązująca do czasów świetności artystycznej Podlasia. Cykl koncertów muzyki dawnej odbywający się we wnętrzach Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy to propozycja niejako uzupełniająca ofertę otwartej dla gości letniej rezydencji Branickich o dźwięki osiemnastowiecznej muzyki.

Jan Klemens Branicki – jeden z najpotężniejszych magnatów swojej epoki – ma niezaprzeczalne zasługi dla życia kulturalnego naszego regionu. Wśród wielu dziedzin sztuki, które hetman objął swoim mecenatem, ważne miejsce zajmowała muzyka - w hetmańskich rezydencjach rozbrzmiewały kompozycje najwybitniejszych twórców epoki; pośród gości byli kompozytorzy, instrumentaliści, śpiewacy, aktorzy i tancerze, którym towarzyszył zespół wykonawców opłacanych przez gospodarza podlaskich dóbr. Choć czasy Branickich herbu Gryf przeminęły, Muzeum Podlaskie pragnie nawiązać do wieku XVIII, przywołując pamięć o wybitnych mecenasach sztuki.

Patronat medialny: