Konferencja prasowa dotycząca zajęć edukacyjnych dla rodzin żołnierzy oraz służb mundurowych

19 stycznia 2022 r. o godz. 13.30 w białostockim Ratuszu, siedzibie głównej Muzeum Podlaskim w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa dotycząca zajęć edukacyjnych dla rodzin żołnierzy oraz służb mundurowych w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem.

Udział wzięli: ppłk Krzysztof Marcinkowski, dowódca 11. Batalionu Lekkiej Piechoty w Białymstoku, kpt. Krzysztof Ługowski - oficer prasowy 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, płk SG Andrzej Stasiulewicz, zastępca Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, inspektor Maciej Daniel Wesołowski - komendant Miejski Policji w Białymstoku, insp. Piotr Szczepaniak - zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Muzeum Podlaskie w Białymstoku reprezentował dr Waldemar F. Wilczewski - dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Anna Malesińska - kustosz Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Muzeum Podlaskie w Białymstoku wyraża wdzięczność i uznanie dla wszystkich żołnierzy oraz funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy strzegą granic Polski, a zarazem Unii Europejskiej. Ochrona granic jest trudną i wymagającą poświęceń służbą, którą tak naprawdę pełni cała rodzina. To szczególny i trudny czas obaw i tęsknoty za bliskimi. Wiedząc, jak ważne i potrzebne jest każde wsparcie, Muzeum Podlaskie w Białymstoku przygotowało zajęcia edukacyjne dla rodzin żołnierzy oraz służb mundurowych.

Do udziału zaprosiliśmy Podlaski Oddział Straży Granicznej, Pierwszą Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej, 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, Policję oraz Służbę Celno-Skarbową. Nasza inicjatywa spotkała się już dziś z pozytywnym odbiorem.

We wszystkich oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku odbywają się muzealne spotkania dla najmłodszych, młodzieży, jak również dorosłych i seniorów. Inspiracją są fascynujące wystawy stałe i czasowe, interesujące zabytki z bogatej kolekcji muzealnej oraz szeroko pojęte dziedzictwo kulturalne. Okres zbliżających się ferii w województwie podlaskim jest dodatkową okazją do skorzystania z propozycji zajęć edukacyjnych i kreatywnego spędzenia czasu dla całych rodzin w Muzeum.

Zapis live: https://www.facebook.com/MuzeumPodlaskie/videos/444955523967480

Dbamy, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom zajęć. Edukatorzy prowadzą zajęcia w maskach ochronnych, pomoce dydaktyczne są rozkładane w rękawiczkach, stoły, krzesła i wszelkie przybory są dezynfekowane, a sale wietrzone.

Prosimy, by pamiętać o zasadach zwiedzania obowiązujących w okresie zagrożenia Covid19. W zajęciach mogą uczestniczyć osoby posiadające własne maski zasłaniające usta i nos. Uczestnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk płynem dezynfekującym dostępnym w Muzeum, lub do używania rękawiczek.