MALUCHY W KRAINIE SZTUKI: Zakręć się! Warsztaty malowania mandali

Zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku 4 – 6 lat

Zapraszamy do białostockiego Ratusza maluchy wraz z opiekunami na wspólną podróż w świat sztuki. Zajęcia odbywają się w ostatnie niedziele miesiąca o godz. 12.00 na Galerii Malarstwa Polskiego i wystawach czasowych.

UWAGA OD 1 STYCZNIA 2020 r. OBOWIĄZUJĄ NOWE CENY BILETÓW. Wstęp: dla dzieci bezpłatny, opiekunowie 12 zł, z Kartą Dużej Rodziny opiekunowie 6 zł.

ZAKRĘĆ SIĘ! WARSZTATY MALOWANIA MANDALI

23 lutego 2020 r., godz. 12.00

Mandale – tajemnicze koła pełne barw, kształtów i motywów. Wywodzą się z tradycji hinduskiej i są symbolem harmonii i doskonałości. Jakie inspiracje zaczerpnął z mandali prof. Andrzej Strumiłło? Sprawdzimy to, oglądając wystawę jego prac. W części warsztatowej dzieci wraz z rodzicami sami spróbują stworzyć mandale: namalują wybrany wzór na płóciennych torbach, które zabiorą ze sobą.

Zapisy przyjmujemy w tygodniu poprzedzającym zajęcia, od poniedziałku 17 lutego od godz. 9.00.

Czas trwania zajęć ok. 60 min.
Liczba uczestników: 10 dzieci + opiekunowie.
Wstęp dla dzieci bezpłatny, opiekunowie 12 zł, z Kartą Dużej Rodziny opiekunowie 6 zł.

Informacje i zapisy:
Dział Promocji i Edukacji Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Ratusz, Rynek Kościuszki 10, tel. 509 336 740.