XXV JARMARK WIELKANOCNY SZTUKI LUDOWEJ PODLASIA
niedziela 13 marca 2016 r.
w godz. 9.00 – 15.00
na Rynku Kościuszki w Białymstoku

Dział Etnografii Muzeum Podlaskiego w Białymstoku zaprasza na Jubileuszowy 25 Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia

Jarmark Wielkanocny Sztuki Ludowej Podlasia jest cykliczną imprezą etnograficzną przygotowywaną od 1991 r. Organizatorzy jarmarku za cel stawiają promocję wśród mieszkańców Podlasia bogatych tradycji sztuki i rękodzieła ludowego związanego ze świętami wielkanocnymi. Obok pisankarek z ok. Lipska, Siemiatycz, palmiarek słynnych palm wileńskich, plecionkarzy z koszyczkami na święconki, w jarmarku uczestniczą kontynuatorzy różnych dziedzin sztuki rękodzieła ludowego, m. in. kowalstwa, garncarstwa, tkactwa, rzeźbiarstwa, wycinankarstwa, wytwórcy łyżek, sit, drewnianych sprzętów gospodarstwa domowego z Polski, Litwy i Białorusi.

Wyroby wystawiają też producenci tradycyjnych produktów spożywczych – miodów, serów, wędlin, pieczywa, ciast (sękaczy, mrowisk, makowców), ogórków kiszonych i ziół z Polski i Litwy.

Na scenie wystąpią: Kapela Mietka Buraka, Andrzej Staśkiewicz z Kapelą Kurpiowską, Małgorzata Makowska i Edward Malinowski (harmonia pedałowa).