Muzyka Rzeczypospolitej Obojga Narodów – recital klawesynowy z okazji 700-lecia Wilna – Chiara e lucente stella

8 października 2023 r., godz. 17.00,
Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

Liczba miejsc ograniczona
Prosimy o punktualne przybycie, osoby spóźnione nie będą mogły uczestniczyć w koncercie.

W niedzielny wieczór w białostockim Ratuszu, pośród pięknych obrazów, wystąpi litewska klawesynistka, Alina Rotaru.

Recital artystki o tytule Chiara e lucente stella (Jasna i lśniąca gwiazda) poświęcony będzie muzyce Rzeczypospolitej Obojga Narodów i niedawno celebrowanej siedemsetnej rocznicy istnienia Wilna.

Artystka zaprezentuje utwory kompozytorów z XVII i XVIII wieku, reprezentujących różne podgatunki „muzyki polskiej”. Część kompozycji pochodzi z rękopisów zachowanych w Królewcu i Wittenberdze. Inne zaś były zaczerpnięte z rękopisów Dübena.

Program koncertu