Nie zmarnujcie niepodległości! Spotkanie z historykiem dr. Markiem Gielecińskim

31 sierpnia 2023, godz. 17.00
Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

wejściówka – 5 zł

Wykład historyka dr. Marka Gielecińskiego w ramach wystawy „Nie zmarnujcie niepodległości. Srebra Funduszu Obrony Narodowej”.

W przededniu rocznicy wybuchu II wojny światowej przypominamy o patriotycznych postawach naszych rodaków w obliczu nadciągającego zagrożenia ze strony hitlerowskich Niemiec. To już ostatni moment na obejrzenie niezwykłych sreber – daru serca Polaków ofiarowanych w latach 30. XX wieku na rzecz dozbrojenia polskiej armii.
Finisaż wystawy uświetni wykład dr. Marka Gielecińskiego, autora książki „Świadczenia społeczeństwa polskiego na obronność państwa przed wybuchem II wojny światowej 1936-1939”.

Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 30 osób
Koszt: 5 zł/os
Obowiązuje rezerwacja. Informacje i zapisy: 516 141 960