NIEDZIELA RODZINNA W RATUSZU: W atelier Olgi Boznańskiej

Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa

Cykl 15 zajęć interaktywnych w białostockim Ratuszu dla dzieci w wieku 7 – 12 lat. Zapraszamy w wybrane niedziele o godz. 12.00

Podczas zajęć interaktywnych zwiedzamy wystawę, rozwiązujemy zadania z zeszytu edukacyjnego, a w części warsztatowej tworzymy ciekawe prace plastyczne i nie tylko!

Na każdym z piętnastu spotkań cyklu wykorzystujemy zeszyt edukacyjny „Muzealni detektywi na tropie! Tajemnice malarstwa” w cenie 8 zł (jeden zeszyt zawiera materiały do wszystkich 15 tematów zajęć). Więcej informacji:http://muzeum.bialystok.pl/muzeum-podlaskie-w-bialymstoku/wydawnictwa/zeszyty-edukacyjne/

UWAGA OD 1 STYCZNIA 2020 r. OBOWIĄZUJĄ NOWE CENY BILETÓW. Wstęp: 12 zł - dziecko, 6 zł - opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł - dziecko, 4 zł - opiekun.

W ATELIER OLGI BOZNAŃSKIEJ

1 marca 2020 r., godz. 12.00

Jak namalować obraz i jakich użyć do tego narzędzi? Mali muzealni detektywi dowiedzą się tego, odwiedzając pracownię znanej artystki Olgi Boznańskiej. Sprawdzą, jakie były jej ulubione kolory oraz skąd wzięły się w jej pracowni białe myszki. Dzieci poznają również tajniki różnych technik malarskich. Dowiedzą się, z czego wykonuje się farbę akwarelową, a z czego olejną i przekonają się, jakie są etapy powstawania obrazów. W części warsztatowej wykonają prace plastyczne na tekturze, inspirowane niezwykłym sposobem malowania Olgi Boznańskiej.

Czas trwania zajęć ok. 120 min.

Liczba uczestników w grupie: 15 osób.
Koszt: 12 zł - dziecko, 6 zł - opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 4 zł - dziecko, 4 zł - opiekun.

Informacje i zapisy: 85 740 77 41, 509 336 740.