Dziękujemy, że byliście z nami w Noc Muzeów 2023

Dziękujemy, że byliście z nami! Taka noc zdarza się tylko raz w roku!

Noc Muzeów to prawdziwe święto dla miłośników historii i sztuki, podczas którego wstęp do instytucji kultury jest bezpłatny. Muzeum Podlaskie w Białymstoku otworzyło gościnne progi sześciu oddziałów, w których na widzów czekały wyjątkowe atrakcje. Odwiedziło nas ponad trzy i pół tysiąca gości!

Cieszymy się, że zdecydowaliście się spędzić czas właśnie z nami. Dziękujemy za każdy uśmiech, zainteresowanie i pozytywną energię, którą przynieśliście ze sobą. Mamy nadzieję, że ta noc była dla Was równie wyjątkowa, jak dla nas.

W białostockim Ratuszu publiczność zwiedzała wystawy stałe i czasowe z przewodnikami z Działu Archeologii oraz Działu Sztuki Muzeum Podlaskiego. Ogromną popularnością cieszyła się Pracownia Małego Artysty, w której powstało wiele wspaniałych prac. Wszystkich, którzy odkryli w sobie artystyczną duszę, zapraszamy na zajęcia edukacyjne dla rodzin i szkół, które odbywają się w naszych oddziałach.

Muzeum Historyczne w Białymstoku przygotowało warsztaty dla dorosłych i dzieci poświęcone popularnym tematom: secesji i… recyklingowi. Musimy przyznać, że podjęliście je entuzjastycznie!

Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego zaprosiło na promocję książki „Bajki w rzeźbach zapisane” oraz oprowadzanie kuratorskie po wystawach stałych i czasowych. Również w Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim publiczność uczestniczyła w warsztatach i mogła zwiedzać wystawy z przewodnikami, którzy niestrudzenie odpowiadali na Wasze pytania.

Muzeum w Tykocinie specjalnie na ten wieczór przygotowało wernisaż wystawy „Z teki artystycznej Ryszarda Rogali” oraz spacer historyczny z artystą do Tykocina lat 70-tych. Z kolei miłośnicy sztuki pisania ikon znaleźli ciekawe propozycje w Muzeum Ikon w Supraślu: prelekcję „Pasja i Zmartwychwstanie w ikonografii chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu” oraz pokaz filmu Piotra Łozowika „Śladami Mistrzów. Nowosielski na Podlasiu”.

Cieszymy się, że byliście z nami! Na kolejne ciekawe wydarzenia zapraszamy już w przyszłym tygodniu.

Fotorelacja: M. Węcław, O. Skieterska, R. Olkowski, M. Mickiewicz