OFERTA MIKOŁAJKOWA – warsztaty plastyczne dla najmłodszych w Muzeum Ikon w Supraślu

„Być jak św. Mikołaj. Żywot św. Mikołaja Cudotwórcy biskupa Miry Licyjskiej”.

Oferta dostępna od 5 grudnia do 8 grudnia 2023 r., godz. 10.00-11.30 lub 12.30-14.00
Muzeum Ikon w Supraślu, ul. Klaszotrna 1

Św. Mikołaj to jeden z najpopularniejszych świętych w tradycji chrześcijańskiej. Od epoki, w której żył, dzieli nas siedemnaście stuleci. To wystarczająco długi czas, aby wiele wydarzeń z jego życia uległo zapomnieniu. Ikony hagiograficzne, ukazujące żywot świętego, przypominają nam o jego dobrych uczynkach i ofiarności dla bliźnich. Warto poznać historię św. Mikołaja utrwaloną w ikonie. Zapraszamy do wspólnego wspominania tej niezwykłej postaci.

Podsumowaniem spotkania będą zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonają ozdobne zakładki, które – przykładem świętego Mikołaja – będzie można ofiarować jako drobny upominek swoim bliskim.

Prowadzenie: Iwona Furmankiewicz
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Liczba miejsc: 20-25 osób
Koszt: 10 zł. od os., z KDR – 5 zł od osoby