Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym”

18 czerwca 2023 r., godz. 13.00
Muzeum Historyczne w Białymstoku, ul. Warszawska 37

Prowadzanie: Paweł Okołot – historyk, kurator wystawy

Podczas zwiedzania wystawy jeden z kuratorów przybliży dzieje największego i najdłużej trwającego powstania narodowego czasów zaborów. Opowie również, jak przebiegały prace nad kreacją najnowszej ekspozycji prezentowanej w Muzeum Historycznym.

Wystawa „Opór 1863. Podlasie w Powstaniu Styczniowym” powstała z okazji mijającej w tym roku 160. rocznicy wybuchu zrywu niepodległościowego. Prezentuje udział mieszkańców Podlasia w toczonych wówczas walkach, aktywność ludności przy wspieraniu powstańców oraz represje, które miały miejsce na Podlasiu po powstaniu. Można na niej zobaczyć zabytki związane z walkami na Podlasiu, które zostały umieszczone w szerszym kontekście ziem polskich pod zaborem rosyjskim.

Czas trwania: ok. 60 min
Liczba uczestników: 20 osób
Koszt: cena biletu wstępu do muzeum
Obowiązuje rezerwacja. Informacje i zapisy: 517 484 349