Prezentacja dwóch bezcennych starodruków ze zbiorów Biblioteki Muzeum Podlaskiego

2 marca 2023 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10
wstęp 5 zł/os.

Zapraszamy do białostockiego Ratusza na prezentację dwóch bezcennych starodruków ze zbiorów Biblioteki Muzeum Podlaskiego, które w ubiegłym roku zostały poddane gruntownej konserwacji. Są to Biblia Brzeska, zwana też Radziwiłłowską oraz Biblia Hebrajska wydana przez Eliasza Huttera, obie pochodzące z XVI wieku.

W czasie spotkania przybliżymy państwu oba dzieła, ich historię i znaczenie dla polskiej i europejskiej kultury oraz zaprezentujemy przebieg i efekty prac konserwatorskich. Na spotkaniu pokażemy nie tylko księgi, ale też materialne ślady ich historii – pozostałości dawnych napraw i wzmocnień usunięte w czasie prac konserwatorskich.

Konserwację ksiąg dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.