Promocja publikacji konferencyjnej Jan Klemens Branicki – Splendor i Miraż

15 lutego 2023 r., godz. 17.00, Ratusz w Białymstoku, Rynek Kościuszki 10

W dniach od 13 do 15 października 2021 r. Muzeum Podlaskie w Białymstoku we współpracy z Instytutem Historii im. Tadeusza Manteuffla Polskiej Akademii Nauk zorganizowało pierwszą konferencję naukową z cyklu Symposium Branicianum o tytule Jan Klemens Branicki – splendor i miraż.

W trakcie trzydniowego spotkania historycy dziejów politycznych, sztuki, kultury i religii zaprezentowali  efekty swoich najnowszych badań dotyczących aktywności Jana Klemensa Branickiego na polu politycznym, wojskowym, społecznym i kulturalnym.

Pokonferencyjna publikacja pt. Jan Klemens Branicki – splendor i miraż, jest swoistym kompendium wiedzy na temat „Najrządniejszego w Polsce magnata” i jego rodu. Należy zaakcentować, iż szerokie spectrum poruszonych zagadnień pozwala czytelnikowi zapoznać się nie tylko z samą postacią Jana Klemensa Branickiego, lecz także szerzej zgłębić i przybliżyć epokę XVIII w.

Książkę zakupić będzie można w kasie muzeum.

Cykl Symposium Branicianum, organizowany jest w związku z 250. rocznicą śmierci Hetmana.

Zadanie „Jan Klemens Branicki – 250. rocznica śmierci Hetmana”