RODZINNE WEEKENDY – Albert Einstein równa się geniusz

21 stycznia 2024 r., godz. 11.00
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, ul. Świętojańska 17

Fizyk, twórca teorii względności, laureat Nagrody Nobla. Tak pokrótce można opisać Alberta Einsteina, którego rzeźbiarski wizerunek wykonał Alfons Karny.

Albert Einstein mimo, że nie był wzorowym uczniem, a na studiach miał najniższą średnią ocen, dziś uważany jest za najwybitniejszego uczonego wszech czasów. Już od dziecka cechowała go ciekawość świata. Niezrażony niską oceną nauczycieli, zadawał im wiele pytań. Kiedy nie uzyskiwał na nie odpowiedzi, sam dociekał i szukał wytłumaczenia zjawisk fizycznych zachodzących wokół niego. Jego prace naukowe na temat światła, energii, przestrzeni i czasu doprowadziły go do ułożenia najsłynniejszego wzoru fizycznego E=mc2. A wszystko zaczęło się od obserwowania pociągów na dworcu kolejowym.

Zapraszamy na spotkanie z geniuszem, który oprócz fizyki miał jeszcze wiele ciekawych pasji. W części warsztatowej wykonamy jego wizerunek w płaskorzeźbie z gliny.

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat wraz z opiekunami.

Prowadzenie: Anna Malesińska
Liczba uczestników: 12 dzieci + opiekunowie
Czas trwania zajęć: ok. 90 min.
Koszt: 12 zł – dziecko, 5 zł – opiekun, z Kartą Dużej Rodziny 6 zł – dziecko, 3 zł – opiekun
Informacje i zapisy: tel. 509 336 862